Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) özel gün ve tarihlerde birbirinden güzel programlara imza atıyor. Duygu dolu anlar etkinliklerden sonuncusu ise İstiklal Marşı’nın Kabulü, Mehmet Akif’i anma, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde gerçekleştirildi.

Büyük zaferin 109. yılında bir araya gelen öğretmenler ve öğrenciler, uzun süre hazırlığını yaptıkları gösteri ve anma etkinliğiyle izleyenleri duygulandırdı. Adapazarı SGM’de gerçekleştirilen programda, dualar okundu, saz eşliğinde türküler söylendi.

Çanakkale’de dünyaya tarihi bir ders veren Türk askerinin ekmek ve üzüm hoşafıyla geçirdiği günlerin anlatıldığı gölge oyunu ise salonda büyük bir duygu yoğunluğu yaşattı. Programın sonunda Çanakkale ile ilgili serginin açılışı yapıldı ve katılımcılara askerimizin günlerini geçirdiği ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi.

En kıymetli varlığımız Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ulusumuzun geleceği, evlatlarının istikbali için canlarını ortaya koyan kahraman dedelerimizin bizlere miras bıraktığı bu vatan en kıymetli varlığımızdır. Bu ülkenin çocukları, ecdadının destanını okuyarak, izleyerek büyüyor ve bu şuurda yetişiyor. SGM’de gerçekleştirdiğimiz programla Çanakkale’nin önemini hatırladık, şehitlerimizi dualarla andık. Duygu dolu anlara birlikte şahitlik ettik.” denildi.

Başkan Alemdar, Hulusi Akar’ı ağırladı Başkan Alemdar, Hulusi Akar’ı ağırladı

Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu 6Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu 5Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu 4Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu 3Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu 2Büyükşehir Sgm ‘Çanakkale’ Ile Duygulara Tercüman Oldu