Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, daha önce imar düzenlemeleri çeşitli vasıflardaki taşınmazları satış işlemleri devam ediyor.

Özelleştirme İdaresi'nin Sakarya'da 1, Ankara'da 1 ve İzmir'de 2 olmak üzere toplam 4 taşınmazın pazarlık usulüyle satışına yönelik ihale ilanı Resmi Gazete'nin bugün sayısında yayımlandı.

Sakarya'nın Arifiye İlçesi Arifbey sınırlarında kalan, Büyükşehir Terminalinin yakınında bulunan ve daha önce de satışa sunulan 44 dönümlük arsa bu satış duyurusunda da yer aldı. 10 Kasım 2023 Perşembe günü gerçekleşen daha önceki ihalede arsanın satışı gerçekleşmedi.

Zeytinyağı sektörü: İhracat yasağını kaldırın Zeytinyağı sektörü: İhracat yasağını kaldırın

İdarenin verdiği bilgilere göre; arsa Büyükşehir Belediyesi'nin Sakarya 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planına göre; kısmen “Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı”, sınırları içinde yer alıyor.
Üzerinde herhangi bir yapı bulunmayan arsa vasıflı taşınmazın, herhangi bir hukuksal sorunu bulunmadığı bilgisi verildi.

Toplam yüzölçümü 44 bin 131,60 metrekare olan taşınmaz için son teklif verme tarifi 23 Mayıs 2024 Perşembe günü olarak belirlenirken, geçici teminat bedeli ise 12 milyon lira olarak yer aldı.