Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yaşlı Destek Merkezi (YADEM), yaşlıların hayatını kolaylaştıracak çalışmalarına ara vermiyor.

Ekipler ihtiyaç sahibi yaşlıkların evine Kurban Bayramı öncesinde bir kez daha gitti. Yaşlıların halılarını süpüren, yerlerini silen, bulaşıklarını ve çamaşırlarını yıkayan YADEM ekipleri, kişisel bakım ve sağlık ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Ayrıca yaşlılara bayram öncesinde sağlık destek hizmeti de veren YADEM ekipleri bir ele, bir omuza ihtiyaç duyan, yalnız yaşayan yaşlıların hayır duasını aldı.

Lokanta ve kafelere gıda denetimi Lokanta ve kafelere gıda denetimi

Evdeki günlük rutin işlerini yapmakta zorlanan yaşlılara el uzatan YADEM, şehirde 200’den fazla haneye rutin olarak gidiyor. Bu hizmet 444 40 54’ü arayan veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bizzat gelip başvuru yapan vatandaşların şartlarının incelenmesi sonrasında veriliyor.

Büyükşehir Yadem Bayram Öncesi Yaşlıların Yüzünde Tebessüm Oldu 5Büyükşehir Yadem Bayram Öncesi Yaşlıların Yüzünde Tebessüm Oldu 4Büyükşehir Yadem Bayram Öncesi Yaşlıların Yüzünde Tebessüm Oldu 3Büyükşehir Yadem Bayram Öncesi Yaşlıların Yüzünde Tebessüm Oldu 2Büyükşehir Yadem Bayram Öncesi Yaşlıların Yüzünde Tebessüm Oldu