HALK54.COM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

AKOM’da düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, sendika üyeleri, çalışanlar ve basın mensupları yer aldı.

YÜZDE 80 ZAM!
İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki itfaiye çalışanları, SASAY ve SASKİ Personel A.Ş çalışanı 3 bin 114 kişinin maaşlarına yüzde 80'e varan zam yapılmış oldu. 

Büyükşehir Belediyesi SASAY ve SASKİ Personel A.Ş çalışanı 3114 kişiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Çalışanlarımızın; yevmiyelerine, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlar ile birlikte maaşlarına toplamda yüzde 80’e varan zam yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

PROMOSYON ÇALIŞMASI
Büyükşehir'de çalışanları kapsayan maaş promosyonu ile ilgili de konuşan Başkan Ekrem Yüce, "Promosyonla ilgili bir çalışmamız olacak. Bu çalışmayı da en kısa süre içerisinde sonuçlandıracağız" dedi.

Başkan Ekrem Yüce'nin açıklamaları şu şekilde:

* Çalışma arkadaşlarımızın şartlarını iyileştirmek adına ilgili temsilcilerimizle bir araya geldik. Hemşerilerimize hizmet için fedakârca gayret gösteren ve en iyi zammı hak eden arkadaşlarımızın maaşlarına şartların müsaade ettiği en iyi iyileştirmeyi yaptık.

*Sayın Cumhurbaşkanımız çalışanlarımızın refah seviyesini adeta bir toplu mücadele olarak ele aldı ve milletimizi rahatlatacak zamlar gerçekleştirdi. 22 Aralık’ta yüzde 54.66’lık zam oranıyla açıklamış olduğu asgari ücreti net 8 bin 500 liraya çıkardı. Emekli maaşlarında dengeyi sağladı. İnanıyoruz ki tüm bu gayretler ülkemizin ekonomik kalkınmasına daha da verim katacak, kazanan milletimiz olacaktır.

* Daha önceki maaş kalemlerimizde yer almayan aile yardımı ile aylık 500 lira çalışanlarımıza destek vereceğiz. Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu yemek yardımı hususunda yüzde 100’den fazla bir iyileştirme yaptık. 2022 yılında 36 gün olarak belirlediğimiz ikramiye tutarını 2023 yılında 48, 2024 yılında ise 60 güne çıkarttık. Çalışanlarımızın; yevmiyelerine, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlar ile birlikte maaşlarına toplamda yüzde 80’e varan zam yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun."

Sakarya'dan İskenderun'a 44 konteyner daha yola çıktı Sakarya'dan İskenderun'a 44 konteyner daha yola çıktı

Tüm Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerine de sözlerinde yer veren Başkan Ekrem Yüce, “Gönderdiğimiz yardım tırlarımızla, arama kurtarma ekiplerimizle, 300’ü aşkın araçlarımızla, 600’e yakın personelimizle afet bölgelerindeki çalışmalara ciddi katkılar sağladık. Kurduğumuz aşevi ve mobil hizmet araçlarımız ile binlerce depremzedeyi günün her saatinde sıcak yemekle buluşturuyoruz. Çocuklarımız için oyun alanları kurduk. Veteriner hekimlerimiz ile enkaz altından kurtarılan hayvanlarımızın cerrahi müdahalesini ve bakımını sağlıyoruz. Mühendislerimiz de hasar tespit çalışmalarına katılıyor” ifadelerini kullandı.

99 depremini yaşamış bir şehir olarak ‘Sizi en iyi biz anlarız’ düşüncesiyle kardeşlik kenti inşa etmeye başladıklarını ifade eden Yüce, “Adıyaman’da 400 konteynerlik kentin altyapısı ve üstyapısını üstlendik, çocuklar için oyun grupları ve etkinlik alanları oluşturduk. Yine İskenderun’da 250 konteynerlik bir kardeşlik kentini Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerin destekleriyle kuruyoruz. Çarşamba günü konteynerlerimizin bir kısmını tren ile İskenderun’a uğurladık. Konteyner kent içerisinde; çocuk oyun grubu, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kıraathane, çamaşırhane, basket sahası ve rehabilitasyon merkezinin yer aldığı konteyner kentimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın diyor, depremde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

thumbnail_8-142thumbnail_7-151thumbnail_4-265thumbnail_2-392