Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakaryalı vatandaşları heyecan dolu bir bisiklet festivalinde daha buluşturuyor.

Kocaali Belediyesi ve Kocaali Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü’nün de katkısıyla kuzey ilçede gelenekselleşen Kocaali Bisiklet Festivali’nin bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek.

Karadeniz’in eşsiz mavisi, Kocaali’nin yeşil tabiatı içinde keyifli vakitlere sahne olacak festivalde yüzlerce sporsever belirlenen rotalarda pedal çevirecek.

Kocaali ve Karasu ilçeler arasında seçilen rotalardan geçerek kilometrelerce bisiklet sürecek olan katılımcılar Maden Deresi Şelalesi, Acarlar Longozu, Karasu Limanı, Melenağzı’na ulaşarak (Sakarya Nehri ile denizin buluşma noktası) eşsiz doğanın tadını çıkaracak.

28-29-30 Haziran tarihlerinde ayrıca Kocaali'de festival kapsamında çocuk şenliği, orta oyunu, bisiklet çekilişi, sahilde sinema etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Etkinliklere tüm Sakaryalılar ve misafirler ücretsiz katılabilecek. Ayrıca, bisiklet turlarına katılacak olanlar ise 3 gün boyunca kamp alanında konaklayacak.

İşte festival programı

28 Haziran Cuma:

13.30 hareket / Kocaali Spor Kompleksi / Acarlar Longozu Parkuru

29 Haziran Cumartesi: 09.00 hareket / Kocaali Spor Kompleksi / Melenağzı Parkuru

(08.00 / 00.00 arası)

Kocaali Sahili

Akyazı Öğretmenevi yöneticilerinden Akyazı protokolüne aşure ikramı Akyazı Öğretmenevi yöneticilerinden Akyazı protokolüne aşure ikramı

Çocuk etkinlikleri Hacivat-karagöz Orta oyunu Bisiklet çekilişi

Sinema gösterimi

30 Haziran Pazar:

13.30 hareket / Kocaali Spor Kompleksi / Maden Deresi Parkuru

Büyükşehir’den Etkinlik Ve Eğlenceyle Dolu Bir Festival Daha3Büyükşehir’den Etkinlik Ve Eğlenceyle Dolu Bir Festival Daha2Büyükşehir’den Etkinlik Ve Eğlenceyle Dolu Bir Festival Daha