Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, şehir genelinde asfalt ve beton yolların uzun yıllar bozulmadan hizmet etmesini sağlayan ve milyonlarca liralık yatırımı koruyan “V Kanal” konusunda hummalı bir çalışma başlattı.

Kırsal mahallelerde yolların tek parça halinde, konforlu ve güvenli kalmasını sağlayan “V Kanal” için Geyve, Taraklı, Pamukova ve Söğütlü’de yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir ekipleri yağmur suyunu tahliye ederek su baskınlarını da önleyen 26 bin metrelik imalatı tamamladı.

Son olarak Geyve’de İlimbey, Ahibaba, Saraçlı, Güney, Kulfalar, İhsaniye, Suçatı, Hırka, Çukurköy, Sekiharman, Akıncı ve Örencik’te grup yolları “V Kanal” ile buluştu. Sonrasında ise Taraklı’da Pirler Mahallesi, Pamukova’da Kemaliye ve İsabalı bölgeleri, Söğütlü’de ise Rüstemler Mahallesi’nde işlem bitti.

Hasada günler kala fındık üreticilerinin zorlu mesaisi Hasada günler kala fındık üreticilerinin zorlu mesaisi

Fen İşleri Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Geyve, Taraklı, Pamukova ve Söğütlü ilçelerinde toplamda 26 bin metre V kanal imalatlarını tamamladık. V kanallar sayesinde yağmur suyu tahliyesi sağlanacak ve yollardaki bu baskınları önlenecek. Asfalt ise zarar görmeden daha uzun ömürlü kullanılabilecek. Çalışmalarımızda birinci önceliğimiz hemşerilerimizin ve yatırımlarımızın güvenliğidir” denildi.

Büyükşehir’in Inşa Ettiği 26 Kilometrelik Hat Milyonlarca Liralık Yatırımı Koruyacak 3Büyükşehir’in Inşa Ettiği 26 Kilometrelik Hat Milyonlarca Liralık Yatırımı Koruyacak 4Büyükşehir’in Inşa Ettiği 26 Kilometrelik Hat Milyonlarca Liralık Yatırımı KoruyacakBüyükşehir’in Inşa Ettiği 26 Kilometrelik Hat Milyonlarca Liralık Yatırımı Koruyacak 2