Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST etkinliğinde yerini aldı.

Ferizli Belediyesi, Adapazarı-Karasu yolu kenarında arsa satacak Ferizli Belediyesi, Adapazarı-Karasu yolu kenarında arsa satacak

Kurulan stantta Sakarya’nın zenginlikleri, Büyükşehir Belediyesi’nin çevreyi, doğayı koruyan “sıfır atık” ve “iklim değişikliği” temalı projeleri, çevre bilincinin oluşması adına yürütülen eğitim faaliyetleri ve geri dönüşüm çalışmaları anlatıldı.

Katılımcılar özellikle Sakarya’nın güzelliklerine ve sergilenen projelere yoğun ilgi gösterdi. Yeşili, mavisi, su kaynakları ve doğasıyla öne çıkan Sakarya, bu festivalde çevre konusunda önemli yatırımlarını tanıttı.

Büyükşehir, festivalde özellikle “iklim değişikliğiyle mücadele” ve “sıfır atık” detaylarını anlatarak Türkiye’nin birçok şehrine de örnek oldu.

Yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak yenilikçi vizyonumuzla geliştirdiğimiz tüm projeleri Türkiye’de ve dünya genelinde insanlara ulaştırmak ve duyurmak için çalışıyoruz. Sıfır atık alanında yaptığımız çalışmalardan ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarımızı paylaşmaya devam edeceğiz” denildi.

Büyükşehir’in Sıfır Atık Ve Iklim Değişikliğiyle Mücadele Çalışmaları Çevrefest’te Ilgi Odağı Oldu 4Büyükşehir’in Sıfır Atık Ve Iklim Değişikliğiyle Mücadele Çalışmaları Çevrefest’te Ilgi Odağı Oldu 3Büyükşehir’in Sıfır Atık Ve Iklim Değişikliğiyle Mücadele Çalışmaları Çevrefest’te Ilgi Odağı OlduBüyükşehir’in Sıfır Atık Ve Iklim Değişikliğiyle Mücadele Çalışmaları Çevrefest’te Ilgi Odağı Oldu 2