Gençlik ve Spor Bakanlığının 2021 Yılında Çadır Kampları programları arasına eklenen ve bu yıl ikincisi düzenlenen çadır kamplarında görev alacak liderlere yönelik ‘Çadır Kampı Liderlik Eğitimi’ 27-30 Mayıs tarihlerinde erkekler için gerçekleşmişti. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Arifiye Kamp Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ikinci program ise 3-6 Haziran tarihlerinde Kadın Kamp Liderleri için gerçekleştirildi.

thumbnail_çadır kamp liderliği kadınlar eğitimi haber metni (2)

Çadır kampı, bulunan iller ve çevre illerinde ikamet edenlerden seçilen 50 Kadın Kamp Liderine, Çadır kurma teknikleri, Kamp Malzemeleri, Ekoloji ve Doğa Gözlemi, Teknik iz ve İşaretler, Halat ve Düğüm çeşitleri, İlk yardım ve Acil durumlara müdahale konularında eğitimler verildi. 3 gün süren eğitime Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan ziyarette bulunarak liderlere kamp tecrübelerini aktararak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu eğitimde yer alan liderler 16 Temmuz’dan, 7 Ağustos’a kadar farklı illerde gerçekleştirilecek olan çadır kamplarında görevlendirilecektir.

thumbnail_çadır kamp liderliği kadınlar eğitimi haber metni (12)thumbnail_çadır kamp liderliği kadınlar eğitimi haber metni (11)