Erenler'de bir evden 475 bin lira değerinde nakit para ve bazı eşyaları çaldığı tespit edilen üçü çocuk yaşta 4 şüpheli, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şahıslar, çaldıkları paraları İstanbul'da bir eğlence merkezinde yediklerini itiraf etti. Öte yandan şahıslar alem yaptıkları anları sosyal medyadan paylaştı. Paylaşılan görüntülerde alkol ile ellerini yıkadıkları görüldü.

Alınan bilgiye göre, 16 Ocak tarihinde Erenler ilçesi Kayalarreşitbey Mahallesi'nde E.Y.Ö. isimli şahsın evinden 35 bin dolar ve 20 bin TL olmak üzere toplam 475 bin TL değerinde nakit para ve bazı eşyaların çalınması olayı ile ilgili Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile JASAT dedektifleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile JASAT Dedektiflerinin ortak yaptıkları araştırma ve inceleme sonucunda olayın faillerinin A.C.H. (20) ile suça sürüklenen çocuklar A.K. (17), A.B. (17) ve M.N. (17) olabileceği şüphelisi ile 3'ü çocuk 4 şahıs yakalandı.

Çaldıkları paraları İstanbul'daki bir eğlence merkezinde yediklerini itiraf eden şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada 400 dolar bulunarak el konuldu.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından gözaltına alınan şahıslar, mevcutlu olarak adliyeye sevk edildi. Çıkarılan mahkeme tarafından şüpheli A.C.H. ve A.B. tutuklanarak Ferizli L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Diğer şüpheli iki şahıs ise mahkemece serbest bırakıldı. Bahse konu olayda adı geçen şüpheli Y.T. (38) isimli şahıs ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Mahkemeye çıkartılan Y.T., tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

Şahıslardan ele geçirilen 400 dolar ve çalıntı eşyalar sahibi E.Y.Ö.'ye teslim edildi. 

Öte yandan küçük yaştaki şahıslar, alem yaptıkları anları sosyal medyadan paylaştı. Paylaşılan görüntülerde şahısların alkol ile ellerini yıkadıkları görüldü. 

Gözden kaçırmayın

İstanbul'dan Geyve'ye geldiler! Şelaleler bölgesinde kayboldular İstanbul'dan Geyve'ye geldiler! Şelaleler bölgesinde kayboldular