Öğrenciler mağdur
Hendek ilçesi Servetiye Mahallesi'nde Türk Telekom’a ait telefon ve internet kablolarının çalınmasının ardından 6 ayı geçtiğini ifade eden Servetiye Mahallesi Muhtarı Nihat Çamural, internet hattının yapılması için çalmadığı kapı kalmadığını söyledi. İnternet kabloların yapılmaması nedeniyle mahallede özelikle öğrencilerin mağdur olduğunu belirten muhtar Çamural, çalışmayan telefonlara ve internet için Türk Telekom’un borç çıkardığını belirtti.

Telefonlar çalışmıyor faturalar geliyor
Muhtar Çamural sözlerini şöyle sürdürdü: "İnternet kabloları çalındı. Aradan 6 ay geçti, köye okula giden çocuklar var. Derslerini yapmak için internetten yararlanıyorlar. Çeşitli kaynakların yardımı ile ders çalışıyorlardı. Türk Telekom mağduriyetimiz gidermedi. 6 aydır evlerde telefon ve internet çalışmıyor buna rağmen Telekom bizlere fatura yolluyor. Hizmet vermediğin bir şeyin parasını istiyorsun o zaman neden telefon kablolarını yapmıyorsun. Benim 1500 TL borç olmuş. Beni icraya verdiler. Benden hizmet aldığım telefonun parasını istiyorlar. Bu nasıl iştir anlamadım. Köyde daha kaç kişiyi icraya verdiler bilmiyorum. 6 aydır sesimizi duyuramadım. Kimseye bu telefonları yaptıramadım. İnternet olmadığı için öğrenciler ders çalışamıyor. Telefon ve internet sorunuzun çözülmesi için cumhurbaşkanımızdan Sakarya valimizden destek bekliyoruz “ diye konuştu.

Sony, Türkiye'den çekilecek mi? Sony, Türkiye'den çekilecek mi?

Olay nasıl olmuştu
Mayıs 2022 Hendek Jandarma ekipleri aldıkları bir istihbarat. Öte yandan Servetiye mahallesinde Türk Telekoma ait telefon ve internet kablolarının çalınması olayı ile ilgili olarak Türk Telekom Yetkilisi A.Ö. tarafından jandarmaya, IP’nin kesilmesi ve sistemlerden düştüğü gerekçesi ile hırsızlık ihbarında bulunuldu. İhbarı alan Hendek Jandarma ekipleri bahse konu olan alana gittiğinde yapılan kontrollerde Türk Telekom’a ait hatların 400 metresinin  ( 150x05; lik kablo) )kesildiğinin tespiti üzerine daha büyük kuvvet ve personelle olay mahallinde incelemelerde bulundular. Jandarma Kalayık mahallesinde gözaltına aldıkları üç kablo hırsızının Servetiye mahallesindeki internet kablo hırsızlığınıda kendilerinin gerçekleştirdiklerini itiraf ettikleri öğrenildi.