Adapazarı Çamyolu Mahallesi dün gece adeta savaş alanına döndü. İki kişi bıçakla bir kişi ise av tüfeğiyle yaralanırken, olayları başlattığı tespit edilen 13 yaşındaki çocuk savcılıktan serbest bırakılırken, tüfekle komşusunu vuran 52 yaşındaki şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir kişi fındık bahçesinde ölü bulundu Bir kişi fındık bahçesinde ölü bulundu

Olay dün gece saat 01.00 sıralarında Adapazarı ilçesi Çamyolu Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; 13 yaşındaki A.Ç. ile alkollü oldukları öğrenilen B.D.(42) ve Ş.Y.(24) ile tartışma yaşandı. Tartışmanın devamında 13 yaşındaki A.Ç. yanındaki bıçakla Ş.Y. ve B.D.’yi yaraladı. Yaralanan şahısların hayati tehlikesi bulunmazken A.Ç. jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

KOMŞU AİLELER KARŞI KARŞIYA GELDİ

Yaşanan bu bıçaklı kavganın ardından iki komşu aile karşı karşıya geldi. 13 yaşındaki çocuğun yakınları N.Ç.(K/64) ve Ç.Ç.(E/60) ile komşuları Ş.D.(E/52) ve K.D.(K/44) isimli şahıslar arasında da tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma büyüyünce Ş.D. isimli şahıs Ç.Ç. isimli şahsı tüfek ile yaraladı. Tüfekle yaralanan Ç.Ç. isimli şahıs olay yerine çağırılan ambulans ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Acil ameliyata alınan Ç.Ç.’nin hayati tehlikesi sürdüğü ve yoğun bakımda oldıuğu öğrenildi. Ş.D. ise jandarma tarafından gözaltına alındı.

OLAYLAR BÜYÜMESİN DİYE AKRABALARIN YANINA GÖNDERİLDİLER

Yaşanan bu olayların ardından 13 yaşındaki A.Ç.’nin ailesi ve akrabaları olayların daha da büyümesini engellemek nedeniyle Söğütlü’de bulunan akrabaların yanına gönderildi.

1 KİŞİ SERBEST, 1KİŞİ TUTUKLANDI

Yaşanan bu olayların ardından gözaltına alınan 13 yaşındaki çocuk Sakarya Cumhuriyet Savcılığı’nda alınan ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Ş.D. isimli şahıs ise tutuklanarak Ferizli Cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

MEDYABAR