HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz

Olay, Adapazarı'nın en işlek caddelerinden olan Çark Caddesi'ne akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, telefonuna aksesuar almak için Çark Caddesi üzerindeki bir GSM bayisine giren Fırat B., valizini caddede unuttu. 

Şüpheli valizi gören çevredeki vatandaşlar, bomba olduğunu düşünerek polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, valizi şüpheli bularak, bomba imha uzmanını çağırdı.

Ekipler, valizin bulunduğu alana emniyet şeridi çekerek caddeyi yaya trafiğine kapattı, ayrıca vatandaşları uzaklaşmaları konusunda uyardı. 

Caddede hareketli anlar yaşanırken, valizin sahibi Fırat B. geldi. Fırat B., polis ekilerine valizin kendisine ait olduğunu, bir anlık dalgınlıkla valizi unuttuğunu belirtti.

Polis ekiplerince valiz kontrolü yapıldıktan sonra Fırat B.'nin kimliği incelenerek ifadesi alındı, tutanak tutuldu. İşlemlerin ardından valiz, sahibi Fırat B.'ye teslim edildi. 

Valizin teslim edilmesinin ardından güvenlik amaçlı olarak yaya trafiğine kapatılan cadde, tekrar normale döndü. 

Sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımda bulunan 7 kişi gözaltına alındı Sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımda bulunan 7 kişi gözaltına alındı

Şüpheli valizin sahibi Fırat B., valizini teslim almasının ardından HALK54'e yaptığı açıklamada, "Valiz şehir dışından gelen eşimindi. Telefoncuya uğramıştık, o sırada valizi orada unuttuk. Vatandaşlar da bomba zannedip ortaya çekmişler.  Bir anlık dalgınlığımız sonucunda herkesi harekete geçirdik, bundan dolayı herkesten özür dilerim." dedi.