Dünya Fındık Haftası kapsamında Çark Caddesi'nde protokol üyelerinin katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Başkan Babaoğlu öğrencilerle buluştu Başkan Babaoğlu öğrencilerle buluştu

HALK54.COM

Sakarya'da 'Dünya Fındık Haftası' kapsamında 8-14 Ağustos tarihlerinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Sakarya Ticaret Borsası'nın (STB) ev sahipliği yaptığı, Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve diğer pda ile borsaların destekleriyle gerçekleştirilen 'Dünya Fındık Haftası' etkinlikleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla ilk fındık alım töreni ve sonrasında yine borsaya ait Lisanslı Depo'nun açılışı ile başladı. 

Tören ve açılışın ardından Çark Caddesi'nde protokol üyelerinin katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Dünya Fındık Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde vatandaşlara fındık dağıtıldı. 

Çark Caddesi'nde gerçekleşen kortej yürüyüşüne, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bu akşam saat 19.00'da 'Fındığa Değer Katanlar Ödül Töreni' ile devam edecek kutlamalar, yarın 'Herşey Fındık İçin Sempozyumu' ve 10 Ağustos Çarşamba günü Hendek gişeleri çıkışında hasat şenliği ile devam edecek. 

FZpVux-WYAEYRgNFZpVuw3WQAMV-CuFZpVuw2WIAIOQm-FZpVuw0XgAEXnzl