2009'dan bu yana Fransa'da yaşayan Sakaryalı iş insanı ve siyasetçi Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, Sedat Peker için “Yürekli bir iş yapıyor. Cesur bir adam. Gayet iyi İçişleri Bakanı olurmuş” ifadelerini kullandı.

2009'dan bu yana Fransa'da yaşayan Sakaryalı iş insanı ve siyasetçi Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, İngiliz gazetesi Indepedent Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

iOS 16.0.3 güncellemesi, iPhone'lardaki birçok sorunu giderecek iOS 16.0.3 güncellemesi, iPhone'lardaki birçok sorunu giderecek

Uzan, Sedat Peker ile ilgili sorulan bir soruya “Sedat Peker'in iddialarını tabii ki herkesin takip ettiği gibi ediyorum ve son derece önemli ifşaatlarda bulunuyor. Yürekli bir iş yapıyor. Cesur bir adam. Mert bir adam. Bazen
Sedat Peker'den de gayet iyi İçişleri Bakanı olurmuş diye düşünüyorum. Yani insanın aklından geçiyor böyle bir şey.” İfadeleri ile cevap verdi.

Teklifte bulunur musunuz sorusuna ise “İlk önce bir seçimi kazanalım, bakarız” dedi.

Cem Uzan, Türkiye’ye dönüş için ise “Bir dönüş takvimi hem var hem yok. Hukuki adımların atılması lazım. Ondan sonra dönüş takvimi daha da kesinleşir. Ama şunu unutmamak lazım. Ben şu anda Türkiye'de meydanlardayım. Her videom haftada bir milyonun üzerinde izleniyor. Bir buçuk senedir her hafta… Bu, her gün miting yapmaktan daha etkili bir metot.

Bugün gelinen noktada teknoloji sayesinde ben Türkiye'nin her tarafında varım ve burada olmanın da bir avantajı var.

Ben çok özgürce ne konuşabiliyorum ne dile getirebiliyorum. Ben Türkiye'de bunun lafları söylesem beni içeri atarlar.” ifadelerini kullandı.