Başkan Füsun Çetin, yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı’nın sonuna kadar siyasallaştırdığı yargı mekanizması, İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu “Yüksek Seçim Kurulu Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davada verdiği 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası yargının muhalefete ve belediyelerimize karşı bir sopa gibi kullanıldığının, İktidar değişene kadar da öyle olacağının farkındayız.

İktidara çağrımız şudur: Sayın İmamoğlu, tüm halkının, özellikle de İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımızın gönlünde yer etmiş dürüst ve çalışkan bir belediye başkanıdır. Hiçbir güç onun bu halkla, bu partinin kadrolarıyla kurduğu bağı zedeleyemez ya da koparamaz. Deneyen, küçük düşer, rezil olur, yenilir.

Başkan Çetin: Vatandaşın gündemi zamlar, faturalar ve geçim sıkıntısı Başkan Çetin: Vatandaşın gündemi zamlar, faturalar ve geçim sıkıntısı

Sayın İmamoğlu’na verilen ceza, İstanbul’u kaybetmeyi sindiremeyen ve İktidarı kaybetmek üzere olan Cumhur İttifakı’nın bu halkı cezalandırma girişimlerinden bir yenisidir. Bu halk, kendisine yönelen bu saldırıyı ilk seçimde en ağır şekilde cezalandıracaktır.

Yılmayacağız, susmayacağız, geri adım atmayacağız." ifadelerini kullandı.