Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu

Köylülerin iddialarına göre, fabrikadan dereye dökülen atıklar bölgede uzun zamandır kötü kokuya neden oluyordu. Konuyu zaman zaman dile getiren köylülerin şikayetleri üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta cuma günü fabrikada incelemelerde bulunmuş ve ihlaller tespit etmişti. Ekipler fabrikayı mühürleyerek cezai yaptırım da uygulamıştı.

Ancak gerekli şartların yerine getirilmesinin ardından nişasta fabrikası 4 gün sonra yeniden açıldı. Bu duruma tepki gösteren Akyazılı köylüler bu sabah saatlerinde köy meydanında toplanarak ellerinde taşıdıkları pankartlar ile birlikte fabrikanın önüne yürüdü.

Çevre felaketini protesto eden köylüler, "Balıklar öldü sıra çocuklarda" ve "Kirli atıklar derelerimize mi dökülecek?" yazılı pankartlar taşıdı. Köylüler, fabrika atıklarının dereye dökülmesinin durdurulmasını ve çevrenin korunmasını talep etti.

Protestoya ilişkin açıklama yapan köylülerden biri, "Fabrikadan dereye dökülen atıklar yüzünden derede balıklar öldü. Bu atıklar toprağımıza ve havamıza da zarar veriyor. Yetkililerden bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz." dedi.