Adapazarı Çevreyolunda pazartesi akşamı 17.45 sularında yaşanan olayda, Şeker Mahallesinde yaşayan 13 yaşındaki Hasan T. isimli çocuk karşıya geçmek için yola çıktığı sırada Yazlık Kavşağı istikametine seyir halindeki Y.K. idaresindeki 54 ZE 5.. plakalı hafif ticari araç çarptı. Aracın ön camına çarpan çocuk yol kenarına savruldu. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık Ambulansı ekibi küçük yaştaki Hasan'ın öldüğünü belirledi. Sürücü Y.K. gözaltına alınırken, küçük Hasan'ın cenazesi ise hastane öorguna kaldırıldı.

CENAZESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ
Kaza kurbanı Hasan'ın cenazesinin bugün öğle vaktinde toprağa verilmesi bekleniyordu ancak cenaze yarına ertelendi.
Küçük çocuk çarşamba günü öğle namazına müteakip Şeker İstiklal Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Emirsultan - 2 Mezarlığında toprağa verilecek.

TEZGAHTAR OLAY ANINI ANLATMIŞTI
Küçük yaşta kaza kurbanı olan Hasan Turan'ın kazanın hemen öncesinde yol kenarındaki bir fırından simit yediği, fırında çalışan tezgahtar tarafından ifade edilmişti. Olay öncesinde çocuğu fırına çağırıp simit ve su verdiğini aktaran tezgahtar Semahat Taş, “Çocuğa biz içeri gelin dedik. Ama daha arkamı dönmeye kalmadan çocuk yola çıktı ve o esnada sesi duyarak arkamı döndüm. Toz ve araba parçalarının havada uçuştuğunu gördüm. Çocuk kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Kaza öncesinde çocuk fırına gelmişti, su verdim, simit verdim. Simidini yedi ve suyunu içti, yola çıkmasınlar diye tutuyordum onları" diye konuşmuştu.

AİLELERİNDEN HABERSİZ BİSİKLETİ ALARAK YOLUN KARŞISINA GEÇMİŞLER
Medyabar'ın haberine göre, Hasan'ın fırına ise komşusunun çocuğuyla birlikte gittiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre Hasan ile aynı yaşlardaki komşusunun çocuğu, ailelerinden habersiz şekilde bisiklete binerek Şeker Mahallesinden Çevreyolunu geçerek fırına gitti.

Fırında aç olduklarını söyleyen çocuklar simit isteyince, çalışanlar bir yandan çocuklara simit verirken Hasan'ın yanındaki arkadaşının da babasını aradılar. Fırın çalışanları çocukların habersiz fırına geldiklerini belirterek aileyi bilgilendirdi.

Sonrasında ise fırın çalışanlarının "Yolun karşısına geçmeyin bekleyin" diye uyardıkları çocuklar fırından ayrılıp karşıya geçmek istedikleri sırada acı olay yaşandı...