Kocaelispor'un 3-0 kazandığı Bandırmaspor maçının 75'nci dakikasında kırmızı kart görerek oyundan atılan Kocaelisporlu oyuncu Douglas Tanque, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 2 maç ile cezalandırılmıştı.

TAHKİM'DE İTİRAZ SONUÇ VERDİ

Cumhur Genç'in babası vefat etti Cumhur Genç'in babası vefat etti

Tahkim Kurulu'na itiraz eden Kocaelispor, Douglas Tanque’nin cezasının düşürülmesini istedi. Bugün cezayı görüşen Tahkim Kurulu, aldığı kararla Douglas Tanque’nin 2 maç olarak belirlenen cezasını 1 maça indirdi.

OYBİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ

TFF'den yapılan açıklamada; ''Kocaelispor Kulübü’nün futbolcusu Douglas Willian Da Silva Souza ile ilgili, PFDK'nın 14.12. 2023 tarih ve E. 2023- 2024/551 - K. 2023-2024/692 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Kocaelispor Kulübü futbolcusu Douglas Willian Da Silva Souza 'nın rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakadan men cezasının; FDT’nin 13. maddesi uyarınca takdiren 1/2 oranında indirilerek sonuç cezanın 1 resmi müsabakadan men cezası biçiminde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir'' ifadelerine yer verildi.