CHP’li Curoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı CHP’li Curoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı

2024 Ocak ayında ilçe başkanlığından istifa ederek Adapazarı belediye başkan adayı olan Sabri anıl Özkan, 31 Mart'ta girdiği seçimde 30 bin 178 oy aldı​ ve yüzde 20.73 oy oranı ile Adapazarı belediye meclis üyeliğine 8 üye kazandırdı.

Özkan seçim sonrası CHP Adapazarı yönetim kurulu üyelerinin yaptığı toplantıda oy birliğiyle yeniden ilçe başkanı seçildi.

Yeniden CHP Adapazarı İlçe Başkanı Sabri Anıl Özkan, yaptığı açıklamada, "38. Dönem ilce kongresinde yol arkadaşlarım ile birlikte göreve gelmiştik. Sonrasinda genel başkanımız Özgür Özel'in "İlçe baskanları partinin öz evlatlarıdır" diyerek genel merkezin takdiri ile belediye başkanı adayı gosterildim. 2024 yerel seçimlerinde Adapazarı halkı bizlere ana muhalefet görevini vermiş oldu. Akabinde bizlere seçim sürecinde önderlik eden Haluk Akbay başkanımız seçim sonrası istifasını yönetime sunarak siyaset hayatını noktaladığını belirtti. Kendisine kendim ve ilçe örgutumuz adına bu süreçteki emekleri için teşekkür ederim. Başkanımızın istifası üzerine yönetim kurulumuz halkın verdiği ana muhalefet görevini 8 meclis üyesi ile grup kurarak halkın çıkar ve menfaatlerinin mücadelesini vermek için yapacağımız daha çok iş var diyerek oy birliği ile şahsımi tekrar göreve getirmiştir. Son olarak unutulmamalıdır ki çıktığımız yolda hedefimizden hiç sapmadık. Mücadelemiz 280 bin nüfuslu Adapazarı'nda kimsenin yatağına aç girmemesini sağlamaktır. 2029 yerel seçimlerinde ülke genelindeki başarılarımıza başarı ekleyip hizmet ile devam ederek Adapazarı belediye başkanlığını kazanarak halkımızı halkçı belediyecilik ile buluşturacağız" dedi.