17 Ağustos 1999 da yaşanan ve asrın depremi ismi verilen Marmara depreminin 23. yılında CHP Akyazı İlçe Başkanı Mustafa Sağır, bir açıklama yayınladı.

Asrın depreminin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen acısının hala canlılığını koruduğuna dikkat çeken CHP'li Sağır, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Bu tür acıların bir daha yaşanmaması en büyük temennimizdir. Olası bir depremde yine aynı acıların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler hiç zaman geçirilmeden alınmalıdır. Depremle ilgili mutlak surette yasal düzenlemeler yapılmalıdır. CHP olarak bu konuyla ilgili olarak meclise verilen kanun teklifleri mutlak surette diğer siyasi partiler tarafından dikkate alınmalı ve desteklenmelidir.”

Millet ve Cumhur ittifakı arasında fark açılıyor! Millet ve Cumhur ittifakı arasında fark açılıyor!

CHP Akyazı İlçe Başkanı Mustafa Sağır, yayınladığı açıklamasında "Yaşanan asrın depreminde can kayıplarımız canımızı acıtmıştır. CHP Akyazı İlçe teşkilatı olarak bu konuda yapılacak her çalışmada, atılacak her adımda olacağız" dedi ve depremde hayatlarını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, kederli ailelere bir kez daha sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.