Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte partiler de kanun tekliflerini sunmaya başladı. CHP, bir süreden bu yana üzerinde çalıştığı başörtüsüyle ilgili 3 maddelik kanun teklifini bugün Meclis Başkanlığı'na sundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama yılı, geçtiğimiz günlerde başladı. Vekillerin Meclis'e gitmesiyle birlikte partiler de daha önceden hazırlıklarına başladıkları kanun tekliflerini Meclis Başkanlığı'na teker teker iletiyor. Bu kapsamda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun duyurduğu kıyafetle ilgili kanun teklifinin ayrıntıları belli oldu.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİ MECLİS BAŞKANLIĞI'NA İLETTİ
Kadınların Yürüttükleri Mesleğin İcrası Kapsamındaki Kılık ve Kıyafeti Giymek Dışında Herhangi Bir Zorlamaya Tabi Tutulamaması Hakkında Kanun Teklifi milletvekilleri CHP Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Özgür Özel imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Zafer Partisi’nin Sakarya İl Başkanlığına o isim atandı Zafer Partisi’nin Sakarya İl Başkanlığına o isim atandı

Söz konusu teklif 3 maddeden oluşuyor:

- Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşlarına bağlı olarak bir mesleği icra eden kadınlar, yürüttükleri mesleğin icrası kapsamında giyilmesi gerekli cübbe, önlük, üniforma vb. dışında kıyafet giymek ya da giymemek gibi temel hak ve özgürlükleri ihlal edecek biçimde herhangi bir zorlamaya tabi tutulamaz.

- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.