HALK54.COM
Partisinin grup toplantısı için Sakarya'ya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Akyazı ziyaretinin ardından ikinci durağı olan Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin Erenler'deki otağına ziyarette bulundu. 

Derneğe gelen Kılıçdaroğlu'nu Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Burada açıklamalarda bulanan Kılıçdaroğlu, "Yerel Kültür Derneği Başkanı olarak İbrahim bey çok önemli bir görevi üstlenmişsiniz. Bu kültürü yaşatma konusunda azimle kararlılıkla çalıştığınız için size gerçekten yürekten teşekkür ederim. Zaman zaman belli güçler, kültürlerimizi çatışma alanı olarak ortaya koyabilirler. Ve bizden bu zengin kültürü unutup zaman zaman daha kültür anlayışlarıyla birbirimizle kavga edebiliriz. Bundan Türkiye'nin süratle çıkması lazım, kucaklaşmamız lazım. 

Elbette ki kültürler zenginliğimizdir, elbette ki her kültüre, her inanca her yaşam tarzına saygı duymak zorundayız. Kimlik üzerinden siyaset, yaşam tarzı üzerinden ziyaret, inanç üzerinden siyaset doğru değil. Tam tersine herkesin inancına saygı göstermek, herkesin kimliğine saygı göstermek, herkesin yaşam tarzına saygı göstermek bizim temel görevimiz olmalıdır. Zaten siyasetçi, eğer kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmaya kalkıyorsa toplumu ayrıştırıyordur, toplumu bölüyordur. Oysa kültür bizim kültürümüz, hangi inançlarla olursa olsun bütün insanlar bizim insanlarımız. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim iki kırmızı çizgimiz vardır; bayrağımız ve vatanımız tartışmasızdır. Onun için herkesin görüşü var, benim başımın üstüne. Ama bayrak bizim bayrağımız, vatan bizim vatanımız. Bayrağımızın altında özgürce karnımızı doyurmak, yaşamak ve dünyaya sesimizi duyurmak isteriz.  Beni ağırladığınız için size yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, önüne kazan ile gelen dartılı keşkeki karıştırdı, ardından yedi. Dernek çıkışında yöneticiler ve partililer ile birlikte beyaz güvercin uçuran Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin grup toplantısının yapılacağı Atatürk Spor Salonu'na hareket etti. 777555444333-3222-1111-4