Nadir Kurtulan

TV264 ekranlarında her Cuma günü canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor’un ilk bölümü CHP Sakarya’da aday adayı bulup bulamadığının masaya yatırılmasıyla başladı.

Gazeteciler Zafer Tokuş, Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı CHP’deki son gelişmeleri ele aldığı programda CHP Sakarya İl başkanı Oğuz Can Curoğlu ve ekibinin aday adayı bulup bulamadığı konuşuldu. İl başkanı Curoğlu’nun telefonları açmadığı, açsa bile aday adaylığı konusunda rakam veremediğini dile getiren Safa Polat, “CHP’de aday adayı yok. Çünkü kimse kaybedeceği seçime girmek istemiyor” dedi. 

Çelik: “Sağlık sistemimiz göğsümüzü kabartıyor” Çelik: “Sağlık sistemimiz göğsümüzü kabartıyor”

Kurultay sürecini geride bırakan CHP Sakarya İl Başkanlığı’nda aday adalığının az olması şok etkisi yaşattığını dile getiren gazeteciler, Cumhur İttifakı arasında aylardır süren aday adaylık heyecanı kamuoyunda gündem olurken muhalefet partisi olan CHP'de bu konuda derin bir sessizlik hakim olduğunu anımsattı.

Sapanca'dan Arda Şahin, Pamukova'dan ise Ece Söyler tek başvuru yapan isimler olurken, Arifiye'de ise Zeki Özgür, Kemal Yıldırım ve Selim Aydın başvuru yaptığını anımsatan gazeteciler, Sakarya'nın en büyük ilçesi Adapazarı'nda sadece 4 kişi meclis üyeliğine aday adayı başvurusunu yaptığına işaret etti. 

PM üyesi Ecevit Keleş’in süreci yürütemediğine işaret eden gazeteciler, CHP’nin aday adayı bulamamasının nedeni İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu’nun iyi çalışamamasından mı, yoksa CHP’den aday adayı olmak izleyenlerin kaybedeceği bir seçime girme istememesinden mi kaynaklandığı gündemdeki sıcaklığını konuyor.