Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde kendi partisi yerine başka partiye çalıştığı tespit edilen üyelerin CHP'den ihraç edilmesi için sürecin başlatılması talimatı verdiği öğrenildi.

CHP lideri Özgür Özel'in talimatı sonrasında Sakarya'da da CHP'li üyelerin seçimlerde kendi partileri yerine başka parti adaylarına destek vermesi üzerine harekete geçildi.

HALK54'den Nurettin Eryılmaz'a konuşan CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, ihraç sürecinin başlaması sonrası ilçe örgütlerinden gelen raporları değerlendirerek yüksek disiplin kuruluna sunacaklarını açıkladı. İl ve ilçe örgütlerinin raporlarıyla belirlenen isimler, fotoğraflı delillerle desteklenerek genel merkeze sunulacak.

Edinilen bilgiye göre, özellikle Adapazarı, Sapanca, Serdivan, Hendek ve Karasu ilçelerinde seçimlerde destek vermeyen önemli isimlerin partiden ihraç edileceği öğrenildi.

CHP Sakarya'da ihraç sürecine giren isimlerin kimler olduğu merak konusu olurken, MYK üyesi Ecevit Keleş'in bu ihraç sürecinde nasıl bir tutum tavır alacağı da merak ediliyor.

CHP’li Curoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı CHP’li Curoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı

Yaşanan bu gelişmelerin, parti içindeki dinamikleri nasıl etkileyeceği ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.