Selçuk Kılıçarslan'a yeni görev Selçuk Kılıçarslan'a yeni görev

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık mücadelesinin meşalesini Samsun’dan yaktığına vurgu yapan Başkan Curoğlu, “19 Mayıs 1919’da Samsun’da Anadolu topraklarına ayak basan Atatürk, Millî Mücadele’yi başlattı. O ilk adım çağdaş, laik Türkiye cumhuriyetine giden yol oldu” dedi.

Atatürk’ün 19 Mayıs’ı gençlere bayram olarak armağan ettiğini anımsatan Başkan Curoğlu, şöyle devam etti: “Gençler geleceğimizin teminatıdır. Atatürk’ün öngördüğü gibi, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir nesil yetiştirmek temel amacımızdır.  Atatürk ilke ve devrimlerinin özünü, insanlığın yüksek ahlaki değerlerini içtenlikle özümseyen, tarih bilincine sahip özgür bireyler olarak yetişmesi en önemli görevimizdir. Hedefimiz, Atatürkçü ve devrimci ilkeleriyle, gelenekleriyle, sosyal demokrasi anlayışıyla Türkiye’yi çağdaşlığa, refaha, huzura, güvenliğe ve aydınlığa kavuşturmaktır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!”