Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili aday adayı Kadir Gündüz Gençcan, yazılı açıklamasında; memur ve emeklinin maaş artışında yaşanan adaletsizliğe dikkat çekti.

Başkan Keleş'ten geçmiş olsun mesajı Başkan Keleş'ten geçmiş olsun mesajı

Milletvekili emeklisine verilen zam tutarının emekliye verilen zammın tam 11 katına ulaştığına işaret eden Gençcan, “Vatandaşı yokluğa ve yoksulluğa iterek, sadaka kültürüne mahkum ettiler. Sadaka gibi verilen yüzde 30’luk maaş artışı bir de müjdeyle sunuldu. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ MUTSUZLUK SARMALINA MAHKÛM EDİLDİ

Milletvekili emeklisiyle işçi ve memur emeklisi arasındaki maaş uçurumunun eşitsizliğin göstergesi olduğunu kaydeden Gençcan, şöyle devam etti: “İktidarın ekonomi politikaları yüzünden Türkiye; yoksulluk, işsizlik, borç ve mutsuzluk sarmalına mahkûm edildi. Bu kötü gidişin nedeni ekonomik kaynaklarımızın yetersizliği değil, ekonominin kötü yönetilmesidir. Eşitsizlikle ve yoksullukla mücadele insani bir sorumluluktur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hedefimiz, sadaka dağıtan devlet yerine, insan onuruna saygılı güçlü bir sosyal refah devleti yapılanması sağlayarak, ülkemizde açlığa ve yoksulluğa son vermektir.”