CHP İl Kadın Kolları Başkanı, Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu, CHP’nin kadınlara ve gençlere yönelik projesi Aile Destekleri Sigortası’nı Karasululara anlattı. Projenin Karasulu kadınlar tarafından ilgi ile izlendiği görüldü.

 Parti büyüğü ve yöneticisi İdris Bayram’a geçmiş olsun ziyaretine giden CHP’li kadınlar, Esnaf Odası Başkanı seçilen Cihan Emre’ye de hayırlı olsun ziyareti yaptı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Kadın Kolları, bir yandan kazandıkları yeni üyelerle örgütlenme çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kapı kapı dolaşıp Aile Destekleri Sigortası'nı anlatıyor. Bu kapsamda, CHP İl Kadın Kolları Başkanı ve Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu, il yöneticileri ile birlikte 27 Temmuz Salı günü Karasu’ya geldi.

Dokumacı: Çiftçi traktörün yanına yaklaşamıyor Dokumacı: Çiftçi traktörün yanına yaklaşamıyor

‘’Karasu’da da halkımızı, özellikle kadınlarımızı dinlemek için buradayız diyen Başkan Çeroğlu ve yönetimini, CHP Karasu İlçe Merkezinde Başkan Aykut Süt, Kadın Kolları Başkanı Sultan Cengiz Doğu ve kadın kolları yöneticileri karşıladı. Burada bir toplantı yapan partililer, geçirdiği rahatsızlık sonrası evinde dinlenen ilçe yöneticisi İdris Bayram’ı ziyaret etti. Ardından Kuzuluk Mahallesi’nde ev ziyaretleri gerçekleştirdiler.

KAPI KAPI GEZEREK ANLATACAĞIZ

Kapı kapı gezerek kadınlara projelerini anlatacaklarını söyleyen Çeroğlu, Türkiye’nin gerçek tablosunu ev ziyaretlerinde net bir şekilde gördüklerini ifade etti ve Aile Destekleri Sigortası projesini kısaca şöyle anlattı:

"Aile Destekleri Sigortası aileyi destekleyen, aileyi önceleyen, ailenin mutluluğunu ve ekonomik güvencesini sağlayan bir sigorta dalı. Asgari ücretin altında geliri olan veya hiç geliri olmayan bütün aileleri kapsayacak. Dolayısıyla sosyal güvenlik anlamında bütün ailelerin güvencesi olacak. Ailede engelli var mı, yaşlı var mı, okula giden kaç çocuk var ve bunlar hangi düzeyde eğitim alıyorlar ona göre gelirleri belirlenecek. Aile Destekleri Sigortası kapsamındaki aileleri çocuklarının eğitim harcamaları karşılanacak.

PRİMLERİ DEVLET TARAFINDAN ÖDENECEK

Geliri olmayan ya da asgari ücretten az geliri olan ailelere destek verilecek. Ailenin durumuna göre en az asgari ücret olmak üzere destek sağlanacak. Bazı ailelere belki asgari ücretin iki, üç katı yardım yapılacak. Örneğin, ailede engelli çocuk var veya bir yaşlı var ve anne o yaşlıya bakmak zorunda. Aile Destekleri Sigortası engelli çocuğuna bakan kadının veya yaşlıya bakan kadının sosyal güvenliğini sağlayacak ve sosyal güvenlik primleri devlet tarafından ödenecek. O kadın evde çocuğuna bakarken emeklilik hakkı da kazanacak. Aile Destekleri Sigortası yasası çıktığı zaman bu ailelerin işsiz çocuklarına öncelik hakkı tanınacak. Önce bu ailelerin çocukları işe girecek.

İNSAN ONURUNA YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE

Bütün yardımları tek elde toplayacağız, israfı önleyeceğiz. İnsan onuruna yakışır bir şekilde Aile Destekleri Sigortasını hayata geçireceğiz. Yardım, ailede kadının banka hesabına yatacak.

Aile Destekleri Sigortası çıktığında engelli, evde bakım ve yaşlılık maaşı alanların aylıkları kesilmeyecek.

Sigortasız hiçbir aile olmayacak ana hedefimiz bu. Devlet sosyal yardımları lütufla yapmaz. Bu vatandaşın anayasal hakkıdır.

Sosyal devlet, olamayana bir elin verdiğini diğer el görmeyecek şekilde verendir. Bize inanın ve güvenin. Biz bunu mutlaka yapacağız. Yoksulluğu ve kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için, adil bir düzende insanca yaşamak için bize katılın.’’

BAŞKAN EMRE’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Başkan Çeroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, mahalle gezisinin ardından Esnaf Odası Başkanı seçilen Cihan Emre’ye de hayırlı olsun ziyareti yaptı. Başkan Emre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ‘’Sivil toplum kuruluşları olarak ayrım yapmadan her sorununda esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz, sorunları çözmek için elimizden geleni yapıyoruz’’ dedi.

7f71a007-39f0-48da-82e7-f3f3573c7f985ab85404-9312-4977-af79-0e6df8bab651