Başkan İlkhun, yaptığı açıklamada, huzur ve güven şehri Sakarya’nın kendini bilmez sapık, sapkın ve şizofrenler yüzünden böyle bir olayla anılmasının tüm halk gibi kendilerini de derinden etkilediğini kaydetti. 

İlkhun açıklamasında; "

Biz şehrimizin en büyük meslek kuruluşlarından biri olarak bu olay karşısında sessiz kalamayız. Her duyarlı vatandaş gibi sürecin takipçisi olacağı. Üç maymunu oynama şansımız yok. Bilindiği üzere talihsiz kızımıza hak etmediği bu hareketi yapan kişi emniyet ekiplerince yakalanmış ve hukuksal süreç başlamıştır. Gerçekleşen bu olayı şiddetle kınıyoruz. Başkanı olduğum Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odası olarak odamız üyesi minibüsçü esnafı  olmasa da ayrı esnaf odaları olmasına rağmen  böyle bir olayda odamızın kapsayıcı adından dolayı vatandaşlarımızın ilk aklına gelen odası ve başkanı olarak bu olayın ulaşım camiamızı derinden üzdüğünü, bunun münferit olay olduğunu, dürüst düzgün ve ekmek parası için gece gündüz demeden emek veren tüm ulaşım camiamızı rencide etmekte. Sonuç olarak her ne kadar odamızın üyesi olmasa da tasnif etmediğimiz bu olaydan ders çıkartarak daha dikkatli olmaya özen göstereceğiz.

İddia üzerine denize girdi; Bin lira kazandı İddia üzerine denize girdi; Bin lira kazandı


Araç sahibi şoföre aracı teslim etmeden önce; Büyükşehir Belediyemizin şoför  çalışma izin belgesi için gerekli olan nüfus kağıdı, ehliyet, ikametgah, sabıka kaydı, src, piskoteknik ve ehliyet sicil kaydı belgelerini istemekte. Belgeler tamamladıktan sonra sakıncalı bir durumu söz konusu değilse çalıştırmaya başlatıyor. Sonuçta bizlerde kolluk kuvvetleri değiliz, belgeler üzerinden araştırmamız söz konusudur.

ÇALIŞTAY HAZIRLIĞI

Bizler 2022 yılı ocak ayında göreve başladığımızda odamız bünyesinde ki kırmızı taksi dolmuş ve sarı taksilerimizle insanlara hizmet ettiğimiz için çalışan arkadaşlarımızın da daha kaliteli hizmet vere bilmesi için düzenli ve kapsamlı bir eğitim programı yapmayı Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak çalıştay hazırlığı sürdürmekteyiz.

ÇÜRÜK ELMALAR AYIKLANACAK

Sakarya Şoförler Odası olarak ulaşım sektöründeki odalara önderlik yapıp ulaşımdaki tüm esnaf arkadaşlarımızın adının lekelenmesinin önüne geçemeye çalışacağız. İçimizdeki çürük elmaları temizlemek için denetim ve eğitimlere hız vererek farkındalığımızı artıracağız.

Kızımızın ailesinin ve sevenlerinin bu olayda yaşadıkları üzüntü ve acıyı tümTürkiye gibi bizlerde yaşıyor. Adı geçen şahıs ve araç Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası üyesi olmadığı halde ulaşım da böyle üzücü olaylarda Sakarya Şoförler ve Otomobilciler esnaf Odasının adının geçmesinin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Bizlerde sürecin yakın takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.