Karasu'da 18 yaşından küçük kız öğrencilerden oluşan bir arkadaş grubu, yine yaşıtları olan başka bir kızı dövdükleri anları cep telefonuyla kaydedip sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından gözaltına alınan arkadaş grubu savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Çocuklarını döven kişilerin serbest bırakılmasına tepki gösteren mağdur aileler ise HALK54'e konuştu.

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer

Sosyal medyada büyük tepki çeken olay, Karasu ilçesinde meydana geldi.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAYLAŞILDI
18 yaşından küçük olduğu değerlendirilen 3 kız çocuğu, yine kendi yaşıtlarında olan farklı bir kızı dövüp, saçından tutarak yerlerde sürükledi. Genç kızlar, bir de marifetmiş gibi yaşıtlarını döverken çektikleri görüntüyü de çeşitli sosyal medya platformları üzerinden paylaştı. 

Husumetlisinin evini kundaklamaya gitti, ağabeyi vuruldu Husumetlisinin evini kundaklamaya gitti, ağabeyi vuruldu

YUMRUKLA DARBETTİKTEN SONRA YERLERDE SÜRÜKLEDİLER
Kaydedilen görüntülerde genç kızların, aralarına aldıkları bir kişiyi yere yatırıp yumruklayarak darp ettikleri, darp ettikten sonra ise saçından tutup yerde sürükledikleri anlar yer alıyor.

AİLELER, ÇOCUKLARINI DÖVEN KİŞİLER HAKKINDA SUÇ DUYURSUNDA BULUNDU
Karasu'da kaydedilen görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekerken, paylaşılan görüntüler sonrasında güvenlik güçleri harekete geçti.

Mağdur ailelerin suç duyurusunda bulunduğu kişiler, olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Çocuklarını döven kişilerin serbest bırakılmasına tepki gösteren mağdur aileler ve çocuklar, olayla ilgili HALK54'e konuştu. 

"ARTIK DIŞARIYA ÇIKMAYA KORKUYORUM"
Yaşadığı dehşeti HALK54'e anlatan Berfin Su K., "Okul dışından arkadaşlarım beni abur cubur yemek için buraya çağırdı. 4 kişilerdi sonra arkalarından 9 erkek arkadan girdi. Erkeklerden birisi biz buradayken bizi videoya çekmeye başladı. Beni saçımdan tutup sürüklediler. Ben hiç birşey yapmadığım halde bir anda beni yere serdiler ve yumruklamaya başladılar. Sebebini hiç bilmiyorum. O sırada buradaki erkeklerin hepsi o anları videoya almaya başladı. Hiç ortada birşey yokken beni burada darp ettiler, cep telefonumu parçaladılar. Ben 'yardım edin' diye bağırdım ama hepsi bana gülüp alay geçtiler. Dışarıya çıkmaya korkuyorum artık. dedi.

Berin Su'nun annesi Eda K., ise "Yaşadığımız yerde kendi aralarında çete oluşturmaya çalışan bir grup çocuk var. Bu çocuklar yolda gördükleri veya başka okullardan gelen öğrencilerden önce para isteyip paralarını alıp sonra bazı bahanelerle dayak atıyorlar. O gün de benim kızım okuldan çıktı, okuldan eve gelirken seninle birşey konuşmak istiyoruz diyorlar. Kızıma sosyal medyadan yazıyorlar, kızım da gelemem diyor. Ondan sonra bir köşede birbirlerine denk geliyorlar. Kızımı saçlarından sürükleyip buraya kadar getiriyorlar. Burada başka erkek çocuklarla beraber kızımı dövmeye başlıyorlar. Kızımın burnu kırıldı. Çocuğumu alıp hemen hastaneye götürdük, darp raporu aldık, şikayette bulunduk. O çocuklar aynı hafta içerisinde 4 kızı birden dövüyorlar. Bunlar bu videolara efekt yapıp 'bugün bunu dövdük' diye bir de internette yayınlıyorlar. Kızımı Karasu'daki okuldan alıp Adapazarı'ndaki bir okula verdim. Çocuğumu dışarıya çıkartamıyorum. Bu olayları yaşayınca artık insan tedirgin oluyor. Savcılıkta şuanda serbest bıraktı, dışardalar. Bu çocuklar her dakika başka birini dövüyorlar, artık buna bir şekilde dur demek lazım. Bu çocuklar hakkında hiçbir şey yapılmadı, çocuklar hala dışarıda ve bu olay savcılığa yansıdıktan sonra gidip bir çocuğu daha dövüyorlar ve bunu da yayınlıyorlar. Demek ki bu caydırıcı olmamış." diye konuştu.