HALK54.COM
Hüseyin Cumalı 

1 ayda 9 bin 284 düzensiz göçmen yakalandı 1 ayda 9 bin 284 düzensiz göçmen yakalandı

NE OLMUŞTU!
Adapazarı ilçesi Güllük Mahallesi Zübeydehanım Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı binanın katında oturan 62 yaşındaki Zehra Akcan’dan yaklaşık 25 gün haber alamayan komşuları durumu 112 Acil Servis Komuta Merkezi’ne bildirdi. Geçen 15 Aralık günü yaşanan olayla birlikte polis ekibi çilingir yardımıyla kapıyı açmış ve Akcan’ın cansız bedeniyle karşılaşmıştı.

ÇÖP ÇIKTI
Evin içinde inceleme yapan polis 1 kamyon çöpü görünce durumu Adapazarı Belediyesi’ne bildirdi. Bir yandan ölen kadının cesedinin kokusu, diğer yandan çöplerin kokusuyla birlikte ne yapacağını şaşıran ekipler evi havalandırdıktan sonra Akcan’ın cesedini Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Otopsi Merkezi’ne kaldırdı.

SAVCILIK
Evde bulunan çöpleri torbalara dolduran temizlik ekipleri ardından kepçeye doldurdukları torbalar dolusu çöpü kaldırdı. Yapılan çalışmalar sırasında Zehra Akçan’ın vasiyetiyle karşılaşan ekipler durumu polise bildirdi. Eve gelen polis vasiyeti tutanakla aldıktan sonra Akcan’ın vaziyetini Cumhuriyet Savcılığı’na teslim etti. Vasiyette ne yazdığı ise öğrenilemedi.