Sakarayspor’un eski teknik direktörü Ercüment Coşkundere, sosyal medyada bir futbol platformunun canlı yayınına konuk olarak katıldı.

Kendisine sorulan soru üzerine ayrılık sürecini anlatan Coşkundere, “Başkan ayrılığımız için oyunun kötülüğü ve sakatlıkların olduğu ve böyle bir görüş olduğunu söylemişti. Ancak benim fikrim bu değil. Bu nedenle panik yaptıklarını düşünüyorum. Biz ayrıldıktan sonra 3 günde 2 maç kazanıp, Hekimoğlu da kaybedince 7 puan fark oldu. Konuştuğumuz puanda bitti. Profesyonel yaşamda bunlar olur. Ortada bir başarı var, Başkanımız Cumhur Genç’in de söylediği gibi bizim de bir katkımız var” ifadelerini kullandı.

Futbol şehri olan Sakarya’nın hak ettiği bir şampiyonluk yaşadığını ifade eden Coşkundere, “19 yeni oyuncudan bir takım yapmak bir süreç istiyordu. Bu süreci yakaladıktan sonra ilk yarıyı lider kapattık. İkinci yarı biraz sıkıntı yaşadık ama liderliği hiç bırakmadık. Başarı en üstten en alta kadar herkesin katkısı olan bir iştir.

Bizde bulunduğumuz yer teknik kadro olarak bir katkımız varsa mutluyuz. Bizden sonra Tuncay hoca gelmiştir onların da katkısı olmuştur. Sonunda Sakaryaspor şampiyon olmuşsa ortada bir başarı vardır ve herkesin payı vardır.” Dedi.

Coşkundere Sakaryaspor’un yeni hocası İlker Püren için ise “Başarılı olacağını umuyorum. O da sistem oynatmayı seviyor” yorumunda bulundu.