Sakaryaspor’da 15 Haziran'da gerçekleştirilmesi planlanan olağan genel kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 22 Haziran tarihine ertelenmişti.

Sakaryaspor seçimli olağan kongresi bugün çoğunluk aranmaksızın Sakarya Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştiriliyor. Cumhur Genç'in aday olmadığı seçimde Gökhan İn ve Suat Çetin başkanlık için yarışacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu’na tebrik Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TFF Başkanı Hacıosmanoğlu’na tebrik

Cumhur Genç, kongrede seçimler öncesinde bir konuşma yaptı.

Genç, “Geçirmiş olduğumuz 4 sene ile ilgili yaptıklarımız ve yapamadıklarımızla ilgili bazı şeyleri ifade etmek istiyorum burada sizin huzurunuzda. İlk geldiğimizde pandemiye yakalandığımız seneydi sanırım 2019 senesi. Takım 15. sıradaydı, 16. sırada küme düşme altındaydı. Gene ekibimizle beraber yönetim kurulumuza geldik. O takımı bu süreçte aldık. Liglerin durmasına rağmen Antalya’daki play-offlara kadar götürdük. Orada Ankara Demirspor’a elendik. O arada 2 buçuk ay ligler durmuştu, gene antrenmansızlıklar aynı sorunlar… O seneyi play-off çeyrek finaliyle bitirmiştik. Daha sonra 1 sene ara verdik. “ dedi.

Genç, “Ekibimizle birlikte tekrar geldiğimizde şehirde bir bölünmüşlük vardı. Bu bölünmüşlüğün tek çaresinin bu takımın şampiyon olması tekrar Sakaryaspor etrafında kenetlenmesiyle çözüleceğine inanıyorduk. Bu yüzden direkt şampiyonluk hedefiyle bir kadro kurduk. O sene de o kadro 12-14 puan farkla şampiyon oldu. Direkt TFF 1. Lig’e çıktık. Bir sonraki sene yine ekibimle beraber sezon başı söylemlerimizle bu sene bu ligi tanıyıp Sakarya şehri olarak bu ligin keyfini çıkartalım diye konuştuk. Sezona öyle girdik. Bence başarılı bir sezon geçirip tekrar çeyrek finale kadar geldik ve burada 122. dakikada yediğimiz bir golle çeyrek finalle o sezonu kapattık.” dedi.

Genç, “Bu son senemiz şampiyonluk hedefiyle bir kadro kurduk. Başarabiliriz, altından kalkarız dedik, öyle düşündük. Sezon içinde inişler çıkışlar oldu ama neticede son 90 dakikaya kadar işi götürdük. Hatta uzatmaların son 25 dakikasına kadar işi götürdük. Süper Lig’in eşiğine gelmiştik. Şehir kenetlenmişti. Ben Sakarya şehrinin ilk kez Sakaryaspor etrafında bu kadar kenetlendiğini gördüm. Herhalde bu sene olacak diye umut ediyorduk ama yine nasibimiz değilmiş. Uzatmalarda yediğimiz duran toptan bir golle arkasından yediğimiz golle finalde elendik. Süper Lig hayalini yine gerçekleştiremedik. Gönül isterdi ki bu kongreyi Süper Lig’e çıkmış bir takımın kongresi olarak yapalım. Süper Lig finaline çıkmadan önce görüşmüş olduğumuz adaylar vardı, ciddi bir şekilde kulübe talip olan, ciddi bütçelerle isteyen adaylar vardı. Ama Süper Lig olmayınca o adaylar da vazgeçti, olmadı. Yine sağolsunlar bugün 2 tane adayımız var. Sakaryaspor sahipsiz kalmasın diye burdalar. Kim Sakaryaspor için emek veriyorsa, vaktinden, cebinden, ailesinden harcıyorsa ben hepsine şahsım ve kulübüm adına bu kulübü yalnız bırakmadıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.