Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, 15 Haziran’da gerçekleşecek olağan genel kurul öncesinde Rüstemler Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda başkan adaylığı, kulübün mali durumu ve futbolcuların durumu gibi konulara değinen Genç, önemli açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir’in yıldız pedalları Sakarya’ya gururla döndü Büyükşehir’in yıldız pedalları Sakarya’ya gururla döndü

Başkan adaylığı ile ilgili kararını açıklayan Başkan Cumhur Genç, "Gönül isterdi ki şampiyon olarak bırakalım ama olmadı. Biz sene başında söylediğimiz noktadayız. Başkan adayı olmayacağım. Ben sezon başında çocuklarıma söz verdim. Onlara vakit ayıracağım. Babalar sözünü tutar," ifadelerini kullandı.

Yönetim içerisinden bir başkan adayı çıkması beklentisinin olmadığını belirten Genç, "Şehrin Sakaryaspor’u sahipsiz bırakacağını düşünmüyorum. Yarışmacı takım olduğunda şehri Sakaryaspor her zaman arkasına alır," dedi.

Kulübün mali durumu hakkında detaylı bilgiler veren Genç, "Sakaryaspor’un güncel borcu ne kadar. 155 bin Euro Greşişkin dosyası var. Sacko’da 170 bin Euro yani 325 bin Euro dosyamız var. Serkan Özbalta’ya 2.5 milyon TL, Burak Süleyman’a 2 milyon gibi bir borç var. 15,7 milyon TL borcumuz var. Onun dışında bir borcumuz yok. 19 milyon TL’lik SSK ve vergi borcu var kulübün," diye konuştu.

Sözleşmesi biten futbolcuların durumuna da değinen Başkan Genç, "Sözleşmesi biten futbolcular şu an bekliyor. Benim görüşme yapmam etik olmaz. Arkadaşlar Sakaryaspor’da devam etmek istiyor. Süper Lig’e çıksak Seyfettin Selim ve Cem Gün’ün beklentisi vardı. Ancak takım çıkamayınca onlarda vazgeçti," dedi.

Son olarak, Sakaryaspor’daki oyuncuların alacak durumlarına açıklık getiren Genç, "Şu an Sakaryaspor’da hiçbir yerli oyuncunun maç başı ve maaş alacağı yok. Yabancıların Haziran ayı ödemesi var," ifadelerini kullandı.