15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemeye de değindi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başıboş köpek sorununu köklü şekilde çözmek için çalıştıklarını belirtti. Ülke örneklerini incelediklerini ve tüm taraflarla istişare halinde olduklarını söyleyen Erdoğan, toplumun büyük bir kesiminin bu sorunun çözülmesini istediğini vurguladı. Mevzuatta yapacakları değişiklikle sahipsiz köpeklerin sahiplenilmesini amaçladıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başıboş köpek sorununu köklü şekilde bir çözüme kavuşturmamız şart. Bu meseleyi çözmüş ülke örneklerini inceliyoruz, tüm taraflarla istişare halindeyiz. Toplumun çok büyük bir kesimi bu meselenin bir an önce çözülmesi, sokaklarımızın başta çocuklarımız olmak üzere herkes için güvenli hale gelmesini istemektedir. Bu talebe, bu çığlığa sessiz kalmamız düşünülemez. Mevzuatta yapacağımız değişiklikle sahipsiz köpeklerin sahiplenilmesini amaçlıyoruz."  dedi.