Aile destek paketine ilişkin ödemeleri tek tek açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta içinde 7 milyar lira tutarındaki rakamın vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiden iç politikaya, yapılan yatırımlardan küresel gelişmelere kadar pek çok konuya değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda kişinin merakla beklediği aile desteği  ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek açıkladı

Erdoğan açıklamasına göre, elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 664 milyon liralık ödemeleri de bu hafta yapılacak.

Diğer yandan doğalgaz yardımının ilk grup ödemesi de bu hafta içinde gerçekleştirilecek.

Engelli ve yaşlı maaşlarının 1 milyon 379 bin 494 kişiyi kapsayan 2.1 milyar lira Kasım ödemeleri geçen günlerde tamamlanmıştı.

"Bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını hizmete sunacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında ise, "Vatandaşların kış ihtiyaçlarını karşılamak için 1000'den fazla SYDV'lere aktarılacak ek periyodik payı 2 kat arttırarak 450 milyon liraya çıkardık. Sadece Kasım'da 900 milyon lira aktardık. Böylece bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal desteklerin önemi artmaktadır. Bu tür dönemlerin en büyük etkisi düşük gelirliler üzerinde oluşur. Bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz fazladır. Son dönemlerde sosyal yardımlarımız arttı. Yeni adım attık. Hayatının idamesi için gerkeen temel ihiyaç maddelerine ulaşamayanlara kapsamlı yardımlarımız zaten devam ediyor. Bunların rakamlarını sürekli güncelliyoruz. Gelir seviyesi belirli bir seviyenin altında olan vatandaşlara koruyucu önleyici yeni prıogramlar getirdik. Türkiye'nin imkanlarını her vatandaşla paylaşıyoruz. Bu Türkiye Aile Desteğidir.

Yangın ahıra sıçradı: 7 küçükbaş hayvan telef oldu Yangın ahıra sıçradı: 7 küçükbaş hayvan telef oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan destek paketlerini duyurdu

"2,5 milyon vatandaşa aktarılacak 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır"

Bu kapsamda 2,5 milyon vatandaşa aktarılacak 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır.

Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 664 milyon liralık ödemeleri de bu hafta yapılacak. Doğalgaz yardımının ilk grup ödemesi de bu hafta içinde gerçekleştirilecektir. Engelli ve yaşlı maaşlarının 1 milyon 379 bin 494 kişiyi kapsayan 2.1 milyar lira Kasım ödemeleri geçen günlerde tamamlandı. Vatandaşların kış ihtiyaçlarını karşılamak için 1000'den fazla SYDV'lere aktarılacak ek periyodik payı 2 kat arttırarak 450 milyon liraya çıkardık. Sadece Kasım'da 900 milyon lira aktardık. Böylece bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız."