Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Ordu'da 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini de gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı törende fındık fiyatını da açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta içi TRT özel yayınında konuyla ilgili 'Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu'ya gidiyorum. Ordu'da da orada şimdi herkesin beklentisi 'Acaba fındık fiyatları ne olacak'. Açıklayacağız tabii, işimiz o. Zaten yani çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz.

Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal'in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.' açıklamasında bulunmuştu.

Fındık taban fiyatının en az 50 lira üzeri olması bekleniyor.