TÜİK verilerine göre, tüketici fiyatları aralık ayında aylık yüzde 2,93 arttı, yıllık enflasyon yüzde 64,77 olarak gerçekleşti. Akademisyenlerin ve ekonomistlerin bağımsız biçimde oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) verilerine göre ise enflasyon aralık ayında yüzde 4,12 arttı. Enflasyonun 2023 yılındaki artışı yüzde 127,21 olarak gerçekleşti. CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, “İktidar TÜİK aracılığıyla sahte verilerini kamuoyuyla paylaşıyor, ekonomi düzeliyor, ekonomik kriz yok manipülasyonu uygulamaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Yeni yargı paketi resmen yasalaştı! Para cezaları 5 kat arttı! ‘ Yeni yargı paketi resmen yasalaştı! Para cezaları 5 kat arttı! ‘

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Curoğlu, iktidarın her ne kadar enflasyonu gizlemeye çalışsa da gerçek verilerin çarşı ve pazarda ortaya çıktığını ifade ederek şunları söyledi:" TÜİK tamamı ile devletin değil iktidarın bir kurumu haline gelmiş durumda. İktidar TÜİK aracılığıyla sahte verilerini kamuoyuyla paylaşıyor, ekonomi düzeliyor, ekonomik kriz yok manipülasyonu uygulamaya çalışıyor. Fakat ENAG'ın verileri, çarşı ve pazarın durumu AKP iktidarı sebebiyle yaşadığımız ekonomik krizin acı boyutlarını gözler önüne seriyor. Saklanacak, gizlenecek bir şey kalmadı. Ülkemizin bu duruma gelmesinin, vatandaşlarımızın çaresiz olmasının tek nedeni sizlersiniz. Şatafatınızdan, lüksünüzden ve liyakatsizliğinizden vazgeçmediniz. Hazinenin kasasını boşalttınız, doldurmak için ülkemizi sattınız. Bu duruma düşmemizin tek sorumlusu sizlersiniz. 84 milyonun parasını gasp eden sizsiniz. Bunun hesabını 31 Mart seçimlerinde elbet halka vereceksiniz" dedi.