Halk54 Haber Merkezi

Adapazarı Belediyesi Aralık ayı meclisinde tüm partilerden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya Ada Hayat projesiyle ilgili teşekkür geldi. Toplantıda konuşan Başkan Işıksu, Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Uygulamasında artık çalışmanın başladığını vurguladı ve projeye destek veren herkese teşekkür etti. Işıksu, “Ada Hayat, kentsel dönüşümde şehrimiz için hamdolsun güzel bir örnek olmuştur. Şimdi yeni güzel çalışmaların, dönüşümlerin vaktidir. Şehir olarak yeni dönüşümleri de başarabileceğimize yürekten inanıyorum.” dedi.
 
Meclis gündemi oylanırken ise İYİ Parti’li meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı, Ada Hayat Projesi ile ilgili söz almak istediklerini söyledi. Başkan Işıksu’nun gündem esnasında konuşma yaptıklarını hatırlatması ve Bıçkıcı’nın ısrarı üzerine Başkan Işıksu, konuşma yapmasına müsaade etti. Bıçkıcı, “Ada Hayat inşaallah başarıyla uygulanacaktır. İYİ Parti olarak bizim de çekimser kaldığımız yerler oldu. Ada Hayat Projesine biz tümden karşı değiliz. Ret oyu vermedik, çekimser kaldık. Biz de proje için heyecanlıyız. Sözleşme imza töreninde yer almamamız bizleri üzmüştür” dedi. 

SATSO 18. Meslek Komitesi: “İmar Barışı depremle mücadeleyi zafiyete uğratır” SATSO 18. Meslek Komitesi: “İmar Barışı depremle mücadeleyi zafiyete uğratır”

Bıçkıcı’ya cevaben Başkan Mutlu Işıksu, “Ahmet Bey, İYİ Parti grubu olarak Ada Hayat ile ilgili hangi maddeye çekimser kaldığınızı hatırlıyor musunuz?” diye sordu. İYİ Parti Grubunun hatırlayamaması üzerine Başkan Işıksu, “Size tekrar hatırlatmış olalım. Ada Hayat Uygulama ihalesi yapılması için yetki verilmesine çekimser kaldınız. Yani bize, ihale yapmanıza çekimser kaldık dediniz. Çekimser olduğunuz bir çalışmanın sözleşme imzalama törenine yer almak istemenizi açıkçası anlamış değiliz. Adapazarı Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımıza destek olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’li meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı’nın neye çekimser kaldığını hatırlamaması ise mecliste tebessüme neden oldu.