DEVA Partisi Geyve İlçe Başkanı Murat Demir ve yönetimi ile  DEVA Partisi’nin Sakarya İl ve İlçe Kadın Çalışmaları Başkanları, sağlıkçılara, eczanelere ve medikalcilere yaptıkları ziyaretlerde,  sektörün sorunlarını dinlediler ve sağlık çalışanları ile DEVA Partisi’nin Sağlıkta Atılım Eylem Planını paylaştılar. DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanları  Geyve Standında vatandaşlara da Sağlıkta Atılım  Eylem planlarını  anlattılar.

DEVA Partisi Geyve İlçe Başkanı Murat Demir gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada,  “DEVA Partisi olarak Sağlıkta Atılım Eylem Planımızı kamuoyu ile paylaştık. Değerli ve kıymetli sağlık çalışanlarımızı, vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirmek istiyor ve bu kapsamda ziyaretlerde bulunuyoruz. Sağlık sisteminin reçetesinin  DEVA Partisi olacağını anlatıyoruz. Sağlık sistemindeki büyük dönüşüm için iktidarımızın 90 ve 360 gününde yapacaklarının bir özeti  Eylem Planımızda tek tek kayıt altındadır. Sağlık sisteminde radikal adımlar atmaktan çekinmeyeceğimizden herkes emin olabilir.   

“GÜÇLÜ BİR SAĞLIK SİSTEMİ İNŞAA EDECEĞİZ.”

Sağlığın da çok değerli bir insan hakkı olduğu bilinci ile güçlü bir sağlık sistemini inşa edeceğiz. Sağlık sistemi çürüyen ülke, sosyal devlet niteliğini kaybeder. Sağlıkta Atılım Eylem Planımız; hastasından, doktoruna, eczacısından teknisyenine, hemşiresinden ilaç üreticisine; sağlık sektörünün tüm paydaşlarının mutlu olacağı bir sistemi hedefliyor. Sağlıkta Atılım Eylem Planımız, herkes için erişilebilir ve adil bir sağlık sistemi modelimizin ana hatlarıdır. Mevcut sağlık sistemini acile kaldıracak ve mutlaka tedavi edeceğiz. Sevk zincirine ve randevu sistemine çekidüzen vereceğiz.

“SAĞLIKTA MAAŞLAR ARTACAK, NÖBETLER KISALACAK. SAĞLIKTA SORUNLARA MUTLAKA DEVA OLACAĞIZ” 

Sağlıkta sorunlara DEVA olmak için kapsamlı bir şekilde her konuyu ele alıyoruz. Hekimlerden, 5 dakikada hastayı dinlemesini, muayene etmesini, tanı koymasını, ilaç yazmasını beklemek haksızlık ve hastaya da yapılan kötülüktür.  Muayene süresini Dünya Sağlık Örgütü’nün standartlarına çıkartmak zorundayız. Böyle bir zaman baskısı kesinlikle kabul edilemez. Asistan hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının nöbet sürelerini kısaltacak, Emekli hekim ve diğer sağlık meslek mensupları için ek göstergeleri yeniden düzenleyecek, maaşları artıracağız. Sağlığın her alanında sorunlara DEVA olacağız.

SAĞLIKTA YENİ TEKNOLOJİLER- ‘DOKTORUM HEP YANIMDA’ UYGULAMASI

 ‘Doktorum Hep Yanımda’cep telefonu uygulaması ile hasta doktor görüntülü konuşabilecek. Bazı sağlık hizmetlerine 7 gün 24 saat ulaşılabilecek. Sağlık Sigortası teminat paketini günümüzün ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandıracağız. Aile hekimliklerinde nitelikli muayeneye erişilecek, şehir hastanelerine ulaşım ücretsiz olacak. Fiyatlama ve geri ödeme süreçlerini yenileyeceğiz. Böylece vatandaşlarımız yeni nesil ilaç ve tedavi süreçlerine erişebilecek. Sağlıkta Atılım Programımız kapsamında biyoteknoloji ile gen ve hücre gibi teknolojilerle geliştirilen ilaçların üretiminde Türkiye’yi dünya lideri yapmayı hedefliyoruz.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR”

DEVA Partisi olarak,  Sıhhatle alınan bir nefesin ne kadar kıymetli olduğu bilincini taşıyan bir kültüre mensup olan bizler, Korona sürecinde daha da çok iş yükleri artan doktorlarımıza, hemşirelerimize, hasta bakıcılarımıza, laborantlarımıza ve diğer tüm sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Hepimizin sağlığıyla ilgili sorun yaşadığında koşarak gittiği,  onların da gece gündüz demeden görevde iken kendi sağlığını bile bizler için tehlikeye attıkları süreçte, sağlıkçılarımıza yapılan saldırıları gördükçe üzülüyor ve kahroluyoruz. Bu konuda yetkilileri gerekli güvenlik önlemlerini almaları ve yasal düzenlemeleri de yapmaları  konusunda bir kez daha göreve davet ediyoruz. Sağlık personelimizin gerek özlük hakları ve gerekse de can güvenlikleri başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Hükümetin en önemli önceliklerinden birisi olmalıdır. Biz bu konunun her zaman takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

“ECZACILARIN SORUNLARINA ÇARE OLACAĞIZ”  

DEVA Partisi Sakarya İl Kadın Çalışmaları Başkanı, Hayrunisa Nur Gökçe Dursun, Geyve de yaptıkları Eczane ziyaretlerinde Eczacıların talepleri ve şikayetlerini dinlediklerini belirtirken, “Eczacılar, halkın ilaca erişiminde devasa sorunlar yaratan İlaç Fiyat Kararnamesi'nin yeniden düzenlenmesini, devlete iskonto yapmayan ilaç firmalarının neden olduğu vatandaş ve eczacı mağduriyetinin sona erdirilmesini istediklerini, merdiven altı ürünlere ait internet ortamındaki satışların engellenmesi çağrısı yaptıklarını, Avro kuru nedeniyle ortaya çıkan ilaç yoklarının önüne geçilmesini, kamu eczacılarının özlük hakları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini istediklerini, ardı ardına  açılan eczacılık fakülteleri nedeniyle ortaya çıkan istihdam problemlerine son verilmesini talep ettiklerini dile getiriyor ve bu konularda çözüm bekliyorlar. DEVA Partisi olarak Sağlık Eylem Planımızla, liyakatli kadrolarımızla sağlıkta problemlerin üzerine çözüm odaklı anlayışla gidecek ve eczacılarımızın sorunlarına da mutlaka çare olacağız.” ifadelerini kullandı. 

DP'li Karabaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hafif raylı sistem çağrısı DP'li Karabaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hafif raylı sistem çağrısı

DEVA Eczacıların Sorunlarını Dinledi Sağlık Eylem Planını Anlattı (2)DEVA Kadın Ç.Bşk- vatandaşlara Sağlıkta Atılım Eylem Planını anlattılar