Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Kazanılan zafer, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesini tüm dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı milletimize kutlu olsun” dedi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Ahmet Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarının düşman işgalinden temizlendiğini vurgulayan Özkan, kazanılan zafer ile Anadolu’da Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasının önünün açıldığını ifade etti.

AK Parti'den vatandaşlara çağrı: Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz AK Parti'den vatandaşlara çağrı: Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz

Özkan kutlama mesajında; “30 Ağustos Zafer Bayramı tarihimize damgasını vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir. 100 yıl önce bugün, şanlı ordumuz, ülkemizin birliğine, dirliğine ve istiklaline kast eden düşmana karşı en anlamlı cevabı vermiş ve büyük bir zafere imzasını atmıştır. 30 Ağustos Zaferi ile milletimiz bağımsız ve özgür yaşama iradesini tüm dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos, milletimizin esareti kabul etmeyeceğini; istiklal ve istikbali için tek vücut mücadele edeceğini; birlik, beraberlik içinde aşamayacağı engel olmadığını tüm dünyaya en güçlü şekilde haykırdığı günün adıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde büyük bir mücadele sergileyerek zafer kazanan başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını minnetle anıyor, aziz vatanımız için can veren tüm şehitlerimizi ve merhum gazilerimizi sevgiyle, saygıyla hürmetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100.ncü yılı milletimize kutlu olsun” ifadelerini kullandı.