Alemdar: “Sakarya’da yeni dönem hizmet ve yatırım dönemi olacak” Alemdar: “Sakarya’da yeni dönem hizmet ve yatırım dönemi olacak”

DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Büyükşehir adayı Yusuf Alemdar ile birlikte Yenigün Mahallesi ziyaretinde yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

HER ANINDA DEĞİL, OY ANINDA MİLLETİN YANINDASINIZ

DEVA Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, "Sayın Ali İhsan Yavuz milletin gözünün içine baka baka Akparti’nin bu dönem belediyecilik anlayışı “her anında hep yanında” diyor. Siz ne zaman milletin yanında oldunuz? 20 yıldır milletin her anında hep tepesinde oldunuz. O gün bugündür inmediniz, daha inmeye de niyetiniz yok. Siz ancak seçim zamanlarında milletin yanına iner; umutlarını, hayallerini sömürür, sair zamanlarda milletin tepesinden bakar, tepesine vurursunuz. Siz her anında değil, oy anında milletin yanında olursunuz. Biz sizi şiddete uğrayan kadınların, çocukların yanında görmedik mesela. Göçük altında kalan madencilerin yanında görmedik. İşsizlerin, geçim derdinde olanların yanında görmedik. Emeklilerin, dul ve yetimlerin yanında görmedik. Esnafın, sanatkarın yanında görmedik. Çiftçinin, köylünün yanında hiç görmedik.

Biz sizi hep sırça saraylarda, köşklerde, zenginlerin yanında gördük. Siz oyları garibanlardan toplayıp iktidar oldunuz, o garibanın hakkını, parasını bir avuç yandaşınıza akıttınız. Oyu yoksulluğa mahkum ettiğiniz milletten aldınız, nimetten zırnık koklatmadınız. Seçim geldiğinde millete kul kurban oldunuz, istediğinizi alınca dönüp unuttunuz. Neredeyse çeyrek asırdır siz milletin yanında değil, hep tepesinde oldunuz. Pembe hayallerle milleti uyuttunuz durdunuz." dedi.