31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Deva Partisi Sakarya İl Başkanlığı görevinden istifa ederek, Adapazarı Belediye Başkan adayı olan Ercan Başnuh, İl Başkanlığı görevine tekrar atandı.

19 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen atama kararı, seçim döneminde İl Başkanlığı görevini yürüten Kerem Resul Ballı tarafından duyuruldu.

“DEVA KONGRE HAZIRLIKLARINA BAŞLADI”

Başnuh ve Ballı, Deva Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nda il yöneticileri ile bir araya gelerek, seçim öncesi başlatılan kongre sürecinin görüşülmesi ve değerlendirilmesinin ardından, yapılacak İl kongresi hazırlıklarına İl Yöneticileri ile birlikte start verdiler.

“BU SORUMLULUK VE BİLİNÇ İLE MÜCADELEYE DEVAM”

AK Parti Danışma toplantısına yoğun katılım AK Parti Danışma toplantısına yoğun katılım

Toplantıda  yerel seçimlerde sorumluluk alarak, şehrin en önemli sorunlarını  dile getirip, çözüm önerilerini sahada vatandaşa ulaştıran ekip arkadaşlarına teşekkür eden  Ercan Başnuh, yerel seçimlerin ülke siyaseti açısından içerdiği mesajların doğru okunması gerektiğini, gerilim ve hamasetle  yürünecek yolun artık tükendiğini ifade etti.  Başnuh, “Akıl, bilim, hukuk ve vicdan süzgecinden geçemeyen uygulamaların ne  yazık ki, ülkemiz ve şehrimize verdiği ciddi zararlar ortada.  Bu şartlarda   kimsenin gayri siyasi kalma lüksü yoktur. DEVA Partisi olarak, siyaseti değerli kılmaya, insanımızın mutluluğu ve ülkemizin aydınlık güzel geleceği için, dünyada ülkemizi hak ettiği yerlere taşımak için, aklı başında çözümler üretmeye ve önermeye, bu sorumluluk ve bilinç ile bu uğurda mücadele etmeye  devam edeceğiz ‘’ dedi.