Gerçekleştirilen ziyarette DEVA Partisi İlçe Başkanı Ahmet Özkan, Sakarya şehri ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm için partilerinin yaptıkları çalışmalar ve  sorun tespiti yanında içinde çözüm önerilerinin de yer aldığı, bugüne kadar sayısı 12’yi bulan eylem planları hakkında bilgiler aktardı. Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan da pazarcı esnafının sorunları ve şikayetleri  ile dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.  

KABACAN, "PAZARDAN ALIŞVERİŞ YAPMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ"
Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan; “Tarıma ait pek çok rapor hazırlayarak ilgili kurumlarla da paylaştıklarını belirterek, tarım olmazsa halk olarak aç kalırız dedi. Kabacan, “Yerli üretimin pazarlarımızda yer alması ile tabii ki marketlere göre fiyatların daha da düşük olduğu görülüyor ve halkımız kazansın istiyoruz. Bir kere tazelik ve organik üretimler konusunda ve de fiyatlar konusunda marketlerle bizim aramızdaki farkı, bunu gelip pazar yerlerinde halkın görmesi gerekiyor. Halkımızı pazardan alışveriş yapmaya davet ediyoruz” dedi.

ÖZKAN, “TARIM STRATEJİK SEKTÖRDÜR. ÇİFTÇİMİZİN DESTEKLENMESİ GEREKİR”  
Ahmet Özkan, sahada yaptıkları ziyaretleri esnasında çiftçilerin bir kısmının mazotta, gübrede, tohumda, artan maliyetler nedeniyle, sadece kendi ihtiyaçlarını temin edebilmek için ekim yaptıklarını gördüklerini belirterek, bunun da giderek azalan tarım arazileri ile birlikte ileride tarımda milli güvenlik sorunu ve beka meselesine dönüşeceğine dikkat çekerek konuşmasında; ”Tarım stratejik bir sektördür. Tarlalar boş kalıyor ve ekim yapılmıyorsa bu millet ne yiyecek? Bunu iktidarın da görmesi lazım. Gıda konusunda bağımsız bir ülke olabilmenin yolu yerli ve milli üretimi artırmak ve Türk çiftçisini alabildiğince desteklemekten geçiyor. İthalat yoluyla başka ülkelerin çiftçisini desteklemek, başka pazarlara döviz akıtmak nedendir? Hükümet çok acil bir tarım eylem planı açıklamalı, desteğiyle, taban fiyat ve fiyat garantileriyle çiftçimizi ekime ve üretime teşvik etmeli, Türk çiftçisi desteklenmelidir.
  
“BİLMİYORLARSA  TARIM EYLEM PLANIMIZA BAKSINLAR.”
Eylem planımızda açıkladığımız gibi teşvikler, vergi indirimleri, muafiyetler, tarım liseleri, tarımda kayıt sistemi, planlama, sulamaya ait projeler, depolama, bilimsel yöntemlerin uygulamaya geçirilmesi ile refahı halkın paylaşacağı daha zengin bir Türkiye için biz liyakatli kadrolarımızla hazırız. İthalat lobilerine teslim olmasınlar. Sanayileşeceğiz diye tarım ihmal edilemez. Tarım stratejik bir sektördür. Tarımda kendimize yetmekten öte, her konuda dünyaya ihracat yapacak konuma rahatlıkla gelebiliriz. Biz dışardan buğday ve yağ alacak, mercimek, nohut alacak ülke değiliz.  Eğer ne yapacaklarını bilmiyorlarsa, partimizin tarım eylem planımıza baksınlar. Partimizin web sayfasında kamuoyuna açık olarak yayımlıyoruz. Biz milletimiz için ortaya koyduğumuz eylem planlarımız ile iktidarımızda ilk 90 dakikada ve altı ay ile 360 günde neler yapacağımızı kamuoyuna açıkladık. Ülkemizi tarımda içine sürüklenen beka ve milli güvenlik sorunundan kurtaracağız.” dedi.

KABACAN VE ÖZKAN ZİYARET SONUNDA TEŞEKKÜR ETTİLER
Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, DEVA Partisi Adapazarı İlçe Başkanı ve yönetimine esnafın sorunları ile ilgilenmeleri ve odalarına yapılan nazik ziyaretten dolayı teşekkür ettiğini belirterek, DEVA Partisi yöneticilerine  çalışmalarında başarılar diledi.
DEVA Partisi İlçe Başkanı Ahmet Özkan ve yönetimi, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’a gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.