DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü, dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos 1922’de kazandığımız zafer, elimizde kalan son vatan toprağında, Türkiye Cumhuriyetini kurma imkanı verdi. Demokratik esaslara dayalı, insan haklarına saygılı, refaha, muasır medeniyete ulaşmayı ve toplumu bağımsız, hür, onurlu yaşatmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

CHP, başörtüsüyle ilgili 3 maddelik kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu CHP, başörtüsüyle ilgili 3 maddelik kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu

30 Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın ve güçlü bir milli birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.

İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi ve merhum gazilerimizi rahmetle, sevgiyle, saygıyla ve hürmetle anıyor, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”