DEVA Partisinin ekonomi kurmayı Ömer Rıfat Gencal, Gazeteciler Soruyor programına canlı yayın konuğu oldu.

Canlı yayında Türkiye ekonomisinin son durumu ve yaklaşan seçimler ile ilgili konuşan Gencal, altılı masada yakında aday isimlerinin tartışılacağını düşündüğünü söyledi.

Gencal, “Problemin ne olduğunun kabul edilmesi gerekiyor ki çözümü bulabilesiniz. 2018 yılında hem faizi hem kuru sabit tutabilmek için çok çaba sarf edildi, faizleri düşüreceğiz söylemine kadar. Enflasyon bütün kötülüklerin anasıdır. Düşürmediğiniz sürece vatandaş mutlu olmaz, planlar yapamazlar. Geldiğimiz süreç bozulmuş makroekonomik bir resim. Enflasyonun düşebilmesi için vatandaşımıza senin cebindeki para erimeyecek kardeşim bu mesajı vermemiz lazım. Şuandaki iktidar ile bu mümkün değil. Kredibiliteyi sağlayacak, planlarımız programlarımız liyakatli kadrolarımız var. Başarılı olmuş bir liderimiz var. Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı biliyoruz” dedi.

ALTILI MASADA İSİMLERİN YAKINDA TARTIŞILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Gencal, “Önemli olan 6lı masadan çıkacak genel tahammül. Altılı masadaki liderler doğal olarak Cumhurbaşkanı adayıdır. Altılı masada aday konusunda yakında isimlerin tartışılacağını düşünüyorum.

MEHMET BEYİN LİDERLİK YÖNÜ VAR

Teşkilatlanma çalışmaları sırasında bu bölgeye bakan komisyon içerisindeydim. Mehmet beyin liderlik yönü var. Bugün yaptığımız gezilerde teşkilatın iyi bir organizasyon ile kurulduğunu gösteriyor.” Diye konuştu.