Sakarya’da sık, sık ‘keşke zamanında müdahale etseydiler’ pişmanlığı bu kez olmadı. Meteoroloji’nin uyarısını zamanında değerlendiren Vali Kaldırım, Kocaali’de kamp kurdu. 

Halk54 Özel Haber 

Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop illeri sele boğuşurken, Sakarya’nın Kocaali ilçesinde aşırı yağış su baskınlarına neden oldu. Bölgede yapılan çalışmalar sürerken, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan ise günlerdir bölgede kamp kurdu. Yağışlar öncesinde bölgeyi denetleyen Vali Kaldırım, yağış gelmeden bir çok önlemin alınmasını sağladı. 

bae9a1ff-e861-4d0d-ae9d-5a38c9af5bbb

UYUMADILAR
Beraberinde SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile birlikte Kocaali Demiraçma ve Alandere Mahalleleri’nde dün gece boyunca çalışan Vali Kaldırım hem ekipleri denetledi hem de vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kocaali Belediyesi, DSİ, AFAD bölgede çalışmalarını sürdürürken, mahalle sakinleri, “Böylesi ilk kez oldu. Yağış öncesi devletin valisi ilçemize geldi adeta kamp kurdu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi yine ilçemize  zamanında geldi. Önlemler bu kez zamanında alındı. Vali Çetin Oktay Kaldırım, Başkan Ekrem Yüce başta olmak üzere bütün herkese teşekkür ederiz” dedi.

cc7a7f3b-215d-431a-95d0-b91f30e9083f

Kardeşe son bakış! Bu acıya yürek dayanmaz Kardeşe son bakış! Bu acıya yürek dayanmaz

VALİ KALDIRIM: BÖLGEDEYİZ
Sakarya’nın Kocaali ilçesinde sağanak yağışın ardından sular altında kalan mahallelerde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım ise yaptığı açıklamada “Bütün ekiplerimiz sahada, gerekli müdahaleler yapılıyor. Çok ciddi bir sıkıntı gözükmüyor. Cana bir şey gelmedi en önemlisi bu. Uyarılar yapıldığı için zaten gerekli evler tahliye edilmişti” dedi.

c733ad95-018a-40ef-a515-4d2a93fd6c292fee873b-06b3-46bc-83d1-5063e2bb5fa2