Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), turizm ve tarım bölgesi olan Sapanca’nın içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmak için ilçeyi sıklıkla yeni hatlar ile buluşturuyor.

Başkan Osman Çelik: “15 Temmuz gelecek nesiller için unutulmaz bir örnektir” Başkan Osman Çelik: “15 Temmuz gelecek nesiller için unutulmaz bir örnektir”

Turizm ile birlikte hızla artan nüfusa sorunsuz şekilde hizmet edebilmek ve bölge sakinlerinin kesintisiz içme suyu ile buluşması için Dibektaş Mahallesi’ne 4 bin metrelik yeni içme suyu hattı yapılacak. Çalışmalarına başlanan proje yakın zamanda tamamlanacak.

Tarım faaliyetlerinin de yoğun olarak yürütüldüğü bölgede su tüketiminin geçtiğimiz yılların çok üzerinde olduğu gözlemlendi. Hem Sapanca Gölü’nü korumak hem de yer altı kaynaklarını doğru şekilde değerlendirmek için Şahinkaya içme suyu kaynağından elde edilen kaliteli su, Dibektaş bölgesine kayıpsız ve kesintisiz şekilde taşınacak.

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, özellikle tarım ve turizm faaliyetlerinin bir arada olduğu bölgelerde vatandaşların su kullanımı konusunda daha fazla duyarlı olmaları gerektiği ifade edildi.

Dibektaş Mahallesi 4 Bin Metrelik Yeni Hat Ile Kesintisiz Içme Suyuyla Buluşacak 3Dibektaş Mahallesi 4 Bin Metrelik Yeni Hat Ile Kesintisiz Içme Suyuyla Buluşacak 2Dibektaş Mahallesi 4 Bin Metrelik Yeni Hat Ile Kesintisiz Içme Suyuyla Buluşacak