Öğrenci ve veliler kabul etmedi

Dikbayır, Meclise sunduğu yazılı önergede: ‘’Hendek İlçe Merkezinde yer alan Hendek Anadolu Lisesi için sağlam olmadığı gerekçesiyle yıkım kararı alınmıştır. Öğrencilerin ise Gaffar Okkan Anadolu Lisesine gönderileceği bilgisi okulların tam açılma döneminde bildirilmiştir.  670 öğrenci şehir merkezine uzak bir okula gönderilmiş ancak o okulun öğrencileri ve velileri haklı olarak bunu kabul etmemişlerdir. Bu öğrenciler şimdi Yenimahalle Mesleki Teknik Anadolu Lisesine gönderilmek istenmekte, ancak aynı rahatsızlık o okul içinde söz konusudur.

Bu süreçte Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sus pus kalırken; yıkılacağı, yerine yeni bir okul yapılıp yapılmayacağı konusunda 3 Maymunun oynandığı okulla ilgili olarak konunun muhatabı Hendek Belediyesinden de bir açıklama yapılmamıştır.  

Buna göre;

1-      Hendek Anadolu Lisesi binası depreme dayanıklı değilse neden 23 yıldır yıkılmamıştır?

2-      Yıkılmasına karar verilen Hendek Anadolu Lisesinin arazisinin Hendek Belediyesine devredilmesinin sebebi nedir?

3-      Hendek Belediyesi ile bir protokol yapılmış mıdır? Belediye bu araziyi halkın hizmeti için mi (yaşam merkezi, kültür merkezi, park, mesire yeri vs.) yoksa ticari amaçlı mı değerlendirecektir?’’ ifadelerine yer verdi.