Sakarya genelindeki tüm kademelerde din öğretimi alanında öneri, imkân ve fırsatları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı’nın açılışına; Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, Eğitim Ortamları, Öğrenci İşleri, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Oğuzhan Özkan, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya İl Müftüsü Mehmet Aşık, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, protokol üyeleri ve okul-aile birliği temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

Çalıştayda; ortaokul, imam hatip ortaokulu, Anadolu imam hatip liseleri ve ortaöğretim başlıklarında çok sayıda konuyu içeren 4 komisyon çalışması yapıldı.

Açılış konuşması İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından gerçekleştirilen çalıştay, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen'in konuşmalarıyla devam etti.

Gıda israfı farkındalığı için SUBÜ’de buluştular Gıda israfı farkındalığı için SUBÜ’de buluştular

Çalıştayda, oluşturulan tüm komisyonları ziyaret eden Genel Müdür İşleyen, programın çıktılarının hayırlara vesile olmasını dileyerek Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı'nda din eğitim ve öğretim hizmetlerinin etkin yürütülmesine yönelik çalışmalarda bulunan tüm katılımcılara ve paydaşlara teşekkür etti.

Çalıştayda tüm öğretim kademelerindeki din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin değerlendirilmesi, güncel öğretim yöntem ve tekniklerin kullanılması, öğretimde teknolojinin kullanımı süreçleri ile ilgili birçok konu başlığı ele alınırken, yeni öğretim uygulamalarına yönelik çalışmalar da yer aldı.

Çalıştayın ardından Din Öğretimi Genel Müdürü İşleyen'in başkanlığında Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda Sakarya'da bulunan tüm imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip lisesi müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Değerlendirme toplantısı sonrası Sakarya'da yer alan eğitim paydaşları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen Genel Müdür İşleyen'e İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı hediye takdiminde bulundu.

Sakarya temasları kapsamında Sakarya İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Genel Müdür Ahmet İşleyen, burada yaptığı sınıf ziyaretleri ve öğretmenler odası ziyaretinde öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Genel Müdür Sakarya Ziyareti (15)Genel Müdür Sakarya Ziyareti (16)Genel Müdür Sakarya Ziyareti (14)Genel Müdür Sakarya Ziyareti (9)Genel Müdür Sakarya Ziyareti (3)Genel Müdür Sakarya Ziyareti (4)