özel haber Nurettin Eryılmaz

Aslen Sakaryalı olan ve Avusturya'da yaşayan iki çocuk annesi Özlem Öfekler, dişlerini yaptırmak için TV reklamlarında gördüğü diş kliniğiyle irtibata geçti. Hasta olan çocuklarını Avusturya'da bırakarak İstanbul Ataşehir'e gelen gurbetçi kadın, dişlerinin tedavisi için diş kliniğine 6 bin euro para verdi. 

Diş kliniğinde diş eti ve kemik erimesi için tedavisi yapılan ve dişleri tümüyle değişen gurbetçi kadın, iddiaya göre ucuz ve kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan işlemler sonrası yemek yiyemediğini söyledi. Çorbadan başka yemek yiyemediğini ve çok mağdur olduğunu ifade eden gurbetçi kadın, gözyaşları içinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yardım istedi. 

Kendisi gibi birçok hastanın da mağdur olduğunu öğrendiğini belirten gurbetçi kadın, bir an önce tedavi olup Avusturya'ya yalnız klana çocuklarının yanına dönmek istediğini kaydetti.

Yaptırdığı dişlerinden dolayı mağdur olan iki çocuk annesi Özlem Öfekler, "Dişlerimde sorun olduğu için diş eti çekilmesi gerekiyordu. Bende kemik erimesi olduğundan Avusturya'daki hekimler derhal benim dişlerimin yapılması gerektiğini söyleyerek uzmana gözükmemi istediler. Röntgenlerimi alıp Türkiye'deki dişçilere yolladım. Bir dişçi ile anlaştık. Daha sonra Türkiye'ye geldim ve dişimin tedavisine başladık. Öncelikle üst dişlerim komple çekildi. İmplantlar takıldı. Kemik erimesi olduğundan kemik tozu da koyuldu. 6 ay ben dişsiz kaldım. Daha sonra beni aradılar ve 'Bir an önce gelmenizi tavsiye ediyoruz, yoksa kemiklerin deforme olma imkânı var damakta, tedavisi zor olur' dediler. Apar topar çocuklarımı bırakıp geldim. Ayın dördünde geldim. 8-10 gün tedavi süresi dediler ama ben 25 gündür burada koşturuyorum. İşimden gücümden oldum. Beni mağdur ettiler, çocuklarımdan uzağım. Dişlerimi yapamadılar. Yemek yiyemiyorum. Adapazarı'ndaki dişçiler siz bu dişle yemek yiyemezsiniz zaten çünkü protezleri yanlış yaptıkları için dediler. Ama bunu kabul etmiyorlar. Ben 6 bin Euro para verdim. Çok mağdurum, sesimi duyurmaya çalışıyorum. Devletimden rica ediyorum, ne olur yardım edin."  dedi.

Gözüyaşlı Özlem Öfekler’in babası Nusret Durat da İstanbul Sağlık İl Müdürlüğüne kliniği şikâyet etiklerini ve ayrıca savcılığa da şikâyette bulunacaklarını ifade etti. Sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya da seslenen Durat, kızının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için yardım istedi.